Witam
Poszukuje pomocy dla mojego brata hazardzisty. Mieszkamy w UK (rejon Manchester, Leeds), ale jego angielski nie jest wystarczajacy na terapie po angielsku, Przyznal sie nam do problemu i chce pomocy i wsparcia, poniewaz ma juz stany depresyjne, unika rozmow z rodzicami od 4 miesiecy na skajpie, ma zmiany nastrojow, problemy ze snem. Dluga czesc zycia pracowal na nocne zmiany, co tez moze byc powodem problemow ze snem. Ma 40 lat, jest singlem, nie ma uzaleznien od alkoholu, nie gra online, "tylko" na automatach. Po oplaceniu rachunkow, reszte poprostu trwoni na gry, potem dwa dni jest zamkniety, smutny, nie chce wychodzic z pokoju.
Nie wiemy nawet od czego zaczac? Czy najpierw wymagania jest terapia indywidualna, czy grupowa? Slyszalam o kilku-kilkunastudniowych terapiach w osrodkach zamknietych, ale czy to jest rozwiazanie na sam poczatek? Czy sa moze takie terapie online? Badz tez moze powinien latac do Pl na spotkania, ale jak czesto takie spotkania powinny sie odbywac? Bardzo prosze o pomoc, bo widze, ze to tez na mnie bardzo zle dziala, nie spie, nie jem z nerwow, ukrywam to przed naszymi rodzicami :( serce boli, patrzac na jego cierpienie. od czego zaczac? bardzo prosze o pomoc...pozdrawiam serdecznie
mgr Bartosz Kleszcz
mgr Bartosz Kleszcz
Psycholog, Terapeuta, Psychoterapeuta
Katowice
Dzień dobry,

prowadzę psychoterapię przez Skype i pracowałem już online z osobami z całej Europy i kilkoma spoza. Badania wskazują, że nie ma obserwowanej różnicy między terapią w gabinecie a taką przez internet tak długo, jak oczywiście połączenie jest dobre, a klient jest zaangażowany w pracę w trakcie i pomiędzy sesjami. Ma to też kilka zalet jak niższy koszt oraz możliwość łatwego nagrania sesji, jeśli klient chciałby później odświeżyć materiał z niej. Zazwyczaj taka terapia odbywa się co tydzień i w miarę tego, jak jest lepiej, spotkania są rozrzedzane. Po więcej informacji zapraszam na mój profil.

Pozdrawiam serdecznie,
Bartosz Kleszcz

mgr Piotr Włodarczyk
mgr Piotr Włodarczyk
Psychoterapeuta, Psycholog
Opole
Dzień dobry. Na samym początku Pani brat musi mieć motywację do terapii, bo bez tego ciężko jest, aby terapia przyniosła rezultat. Jeśli Pani brat będzie zainteresowany terapią i chęcią pomocy sobie z uzależnieniem od hazardu, to zapraszam do kontaktu. Prowadzę terapię poprzez skypa, która odbywa się raz w tygodniu, co tydzień. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk

mgr Agnieszka Bąk
mgr Agnieszka Bąk
Psycholog, Psychoterapeuta
Opole
Dzień dobry,
może Pan spróbować znaleźć psychoterapeutę mówiącego po polsku w Waszej okolicy. Sporo Polaków, również w tym zawodzie, pracuje za granicą, więc myślę, że warto poszukać.
Pozdrawiam
Agnieszka Bąk

mgr Joanna Szacoń-Wojak
mgr Joanna Szacoń-Wojak
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Gdańsk
Jest kilka rozwiązań. Jednym z nich jest terapia przez Skype, drugim znalezienie polskiego psychoterapeuty uzależnień na miejscu w Wielkiej Brytanii. Trzecie rozwiązanie to przyjazd do Polski i podjęcie leczenia w Ośrodku w trybie stacjonarnym lub na Oddziale Dziennym. Leczenie stacjonarne trwa 6 tygodni, leczenie na Oddziale Dziennym trwa 8 tygodni. Na ten czas jest wystawiane przez Ośrodek zwolnienie lekarskie. Niektórzy pacjenci decydują się na urlop na ten czas. Psychoterapia w Ośrodkach jest prowadzona indywidualnie oraz grupowo, co dla wielu osób jest dodatkową wartością. Powodzenia.

mgr Wojciech Kopytek
mgr Wojciech Kopytek
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Skierniewice
Szanowna Pani, najważniejsza w terapii uzależnień i w ogóle w terapii jest motywacja i pragnienie zmiany. Ważne, żeby Pani brat odczuwał taką potrzebę. Można pomóc bratu na trzy sposoby, pierwszy to leczenie w ośrodku w Polsce na oddziale stacjonarnym lub dziennym, drugi sposób to terapia w UK. Trzeci to terapia na Skype. Prowadzę terapię na Skype, zachęcam do kontaktu. Z uszanowaniem Wojciech Kopytek.
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.