Witam, pisze ponieważ mam dosyć spory problem. Chodzi o to, że jestem w związku z chłopakiem ponad r

2 odpowiedzi
Witam, pisze ponieważ mam dosyć spory problem. Chodzi o to, że jestem w związku z chłopakiem ponad rok na początku było idealnie potem zaczęło się wszystko psuć dokładnie po 4 miesiącach związku, ale wtedy jeszcze było dobrze w porównaniu co się dzieje teraz.
Miałam spore problemy w domu, w których mój chłopak bardzo mi pomógł, aktualnie mieszkam z nim i z jego rodzicami.
Problem w tym, ze bardzo się oddalił nie chce rozmawiać nie odpowiada mi często na pytania jest ogółem bardzo obojętny... próbowałam z nim rozmawiać to twierdzi, ze wszystko jest moja wina, bo się o wszystko czepiam, bo jestem zazdrosna i ogółem.
Mysle, ze napewno jest tutaj gdzieś moja wina, ale np. Ta zazdrość wzięła się od tego, ze ze mna nie rozmawia a np. Codziennie potrafi siedzieć na telefonie albo grać na laptopie i tyle z jego codzienności woli to wszystko oprócz rozmowy ze mna, ogólnie stałam się bardzo bardzo nerwowa, bo się boje i martwię o nasz związek często dochodzi do sytuacji ze on mnie bardzo krytykuje np. Jak coś zrobię i sprawy wyglądu.
Nie mam pojęcia co mam zrobić...
Dzień dobry, staż związku pokazuje, że jeszcze się Państwo poznajecie, doświadczacie różnych życiowych sytuacji i na ich podstawie budujecie jakiś obraz siebie wzajemnie. Początek związku porównywany jest często do stanu odurzenia narkotykami - kiedy to widzimy partnera w samych superlatywach. Ten stan później ulega zmianie - i dostrzegamy rzeczywisty obraz. Komunikacja między partnerami to podstawa dobrej relacji. Miejsce na wyrażanie własnych potrzeb jest bardzo ważne by czuć się zauważonym i ważnym . Proszę zadać sobie pytanie co mi daje ta relacja? Czy taka relacja jest dla mnie satysfakcjonujaca? Dlaczego w niej tkwię? Zachęcam do szczerej rozmowy z partnerem - być może terapia pary będzie dobrym miejscem na wyrażenie własnych potrzeb. Panią też zachęcałabym do podjęcia terapii indywidualnej i przyjrzeniu się motywacji do bycia w tej relacji.
Pozdrawiam Panią, Paulina Gorczak

Dzień dobry,
Ta obojętność chłopaka połączona z krytyką na pewno musi być bardzo trudna dla Pani. Najlepiej by było zaproponować mu wspólną terapię dla par na której terapeuta może pomóc wyjaśnić wzajemne zarzuty, zrozumieć się nawzajem. Może Pani powiedzieć chłopakowi, że Pani zależy na tym związku, że chce Pani, żeby było jak najlepiej między Wami i ta terapia może Wam pomóc. Jeśli on nie będzie zainteresowany wspólną terapią, może też Pani skorzystać z terapii indywidualnej, przyjrzeć się zarzutom chłopaka (w każdym zarzucie jest ziarnko prawdy), a z drugiej strony zastanowić się, co dla Pani jest ważne w tym związku, jak wyraża Pani swoje potrzeby oraz sprzeciw wobec jego raniącym zachowaniom. Może się też okazać, że on już nie chce się w ten związek angażować, warto sobie to wyjaśnić i pracować nad tym, żeby pogodzić się z tą sytuacją. Na pewno Pani zasługuje na związek, w którym partner będzie Panią szanował i będzie szczerze zaangażowany.
Pozdrawiam
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Psychoterapia partnerska - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.