Witam pania

1 odpowiedzi
Witam pania ..mam kilka pytan...1.czy czesta masturbacja jest zlaa? Oczywiscie mam kobiete ..2. Od jakiegos czasu lubie gdy ktos mnie obserwuje gdy jestem nago ...gdy sie masturbuje i uprawiam sex...czy to cos zlego...3 niedawno pisalem do pewnej pani sksuolog ..mowilem o swoich problemach ..rozmawialismy na mesenger i zaczolem sie masturbowac na wideo rozmowie powiedziala zebym nie przestawal ..czy to normalne ze seksuolog do tego mnie namowil..tez niewiem czy chciala cos sprawdzic ..poniewaz jak sie spuscilem to wstydzilem sie i sie wylaczylem..i dlaczego to tez mnie podniecalo....czy to cos zlego ...? Czy to sie leczy?
Dzień dobry! Odpowiadając na Pana pytania:
1. Masturbacja nie jest zła, jest naturalnym sposobem zaspokojenia potrzeby seksualnej. Staje się natomiast problematyczna, gdy przybiera charakter kompulsywny, uzależnienia lub jej sposób zagraża życiu lub zdrowiu. Napisał Pan "częsta", co jest określeniem szerokim, poziom potrzeby seksualnej, częstość masturbacji może zależeć od takich czynników jak np. wiek, także to czy masturbacja w Pana wypadku ma formę uzależnienia należy dokładniej omówić w trakcie konsultacji z seksuologiem.
2. Potrzeba bycia oglądanym w trakcie aktywności seksualnej może być związana z preferencjami. Ważne jest tutaj to czy osoby, które obserwują Pana podczas aktywności seksualnej wyrażają na to świadomą zgodę. Jeśli nie, jest to przekroczenie ich granic. Kwestie preferencji i tego czy są realizowane w normie należało by skonsultować z seksuologiem.
3. Psycholog-seksuolog nie powinien zachęcać klienta w trakcie konsultacji do masturbacji.
Sugeruję konsultację z psychologiem - seksuologiem. Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.