Witam. Otoz w 14 tygodniu ciazy zlapala mnie rwa udowa. Nie moglam stac ani chodzic. Udo bylo zbiecz

2 odpowiedzi
Witam. Otoz w 14 tygodniu ciazy zlapala mnie rwa udowa. Nie moglam stac ani chodzic. Udo bylo zbieczulone. Najpierw poszlam do neurologa I to byl chyba moj blad. PANi kazala isc do fizjoterapeuty ale dala tez masc olfen zel.... napisalam do gin on odpisal ze w drugim trymestrze moge. Zastosowalam masc moze z 4 razy w sierpniu I 3 razy we wrzesniu jak bylam okolo w 22 tygodniu ciazy jak bardzo bolalo. Teraz jestem w 30 tygodniu ciazy I mysle sobie czy nie zaszkodzilam jednak. I tak noga boli I juz nawet lezec nie moge. Czy ktoras z mam stosowala tego typu masci I bylo ok?? Teraz bardzo zaluje ze posluchalam tej neurolog I sie posmarowalam ta mascia.... bo od samego poczatku sie balam jej stosowac dlatego zastosowalam ja w sierpnii malo razy. Chciałam zaznaczyć odrazu że nie jest to rwa kulszowa. W tym 10 specjalistów było zgodnych. Jest ucisk na nerw udowy i nerw skórny boczny uda. Udo mam jakby znieczulone przy dotyku , a przy chodzeniu i staniu odczuwam palenie, przy lezeniu jakby ktoś kuł igłami. Już przyzwyczaiłam się do bólu, chciałabym tylko się upewnić czy zastosowana kilka razy maść mogła zaszkodzić dziecku i ujawni się to dopiero po porodzie
Dzień dobry. Szkoda, że nie posłuchała Pani neurologa i nie poszła Pani do fizjoterapeuty. Jest wielu takich, którzy pracują z kobietami w ciąży i pomagają im w takich problemach. Nie byłyby wtedy potrzeby stosowania maści.. Także proszę pomyśleć o wizycie u fizjoterapeuty.

Czy rwa kulszowa czy udowa to mechanizm jest ten sam - ucisk na korzeń nerwu, różnicą jest to, że ucisk dotyczy po prostu innego nerwu. Maść, jaka by nie była, ucisku na korzeń nerwu nie zniweluje. Proszę poszukać fizjoterapeuty, który pracuje z kobietami w ciąży i specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa.