Witam.od pol.roku zmagam.sie z ciaza urojona.bylam.u lekarza ginekologa na wykluczenie ciazy(w sumie

2 odpowiedzi
Witam.od pol.roku zmagam.sie z ciaza urojona.bylam.u lekarza ginekologa na wykluczenie ciazy(w sumie 4 razu u 2 lekarzy)oboje zaprzeczaja.ze jestem w ciazy.ok. 100testow ciazowych negatywnych.bywaly dni.w ktorych robilam po 3testy ciazowe a w skrajnych przypadkach jechalam w srodku nocy do szpitala na test z krwi.wszystko negatywne.miesiaczki normalnie regularnie.lekarz gin wylryl u mnie zespol policystycznych jajnikow co wyklucza plodnosc.a mimo to nadal nie dociera do mnie.ze nie jestem w ciazy.boje sie.bo nie chce kolejnego dziecka.racjonalnie myslac nie ma takiej mozliwosci bym byla w ciazy_nie sypiam z mezem w,.obawie.ze moge zajsc w ciaze.utracilam zaufanie do antykoncepcji jak i lekarzy.przez to zaburzenie zaczelam podejrzewac.ze lakarze mnie oklamali albo noe dowidzoeli na usg ciazy-na tamten cAszas ok 10tydzien.ze sprzet usg moze jakos zly albo stary i noe widac.to jakis obled.czy to.moze swiadczyc o.jims konkretnym zaburzeniu?do kat powinnam sie udac?
Dobry wieczór. Może najpierw psycholog, który doprecyzuje na czym polega problem (urojenie czy może raczej fobia lub zupełnie co innego) i wtedy dopiero, jeśli będzie potrzeba, do psychiatry. Życzę poprawy i powodzenia.

Szanowna Pani! W podanej przez Panią informacji kilkakrotnie pojawia się wzmianka na temat obawy przed kolejną ciążą, o tym iż utraciła Pani zaufanie do powszechnych środków zabezpieczających przed nią, a także do lekarzy. Być może ta obawa przerodziła się już w lęk, a nawet urojenie. W tej sytuacji warto umówić się na wizytę do psychoterapeuty, który postawi diagnozę, a przynajmniej wysunie hipotezę co do niej oraz ustali, co może być przyczyną Pani samopoczucia. Z pewnością zaproponuje terapię w celu przepracowania trudności i odzyskania stabilności emocjonalnej i psychicznej. Nie wykluczone, że poprosi Panią również o konsultację psychiatryczną. Wszystkiego dobrego!