Witam.od pol.roku zmagam.sie z ciaza urojona.bylam.u lekarza ginekologa na wykluczenie ciazy(w sumie

2 odpowiedzi
Witam.od pol.roku zmagam.sie z ciaza urojona.bylam.u lekarza ginekologa na wykluczenie ciazy(w sumie 4 razu u 2 lekarzy)oboje zaprzeczaja.ze jestem w ciazy.ok. 100testow ciazowych negatywnych.bywaly dni.w ktorych robilam po 3testy ciazowe a w skrajnych przypadkach jechalam w srodku nocy do szpitala na test z krwi.wszystko negatywne.miesiaczki normalnie regularnie.lekarz gin wylryl u mnie zespol policystycznych jajnikow co wyklucza plodnosc.a mimo to nadal nie dociera do mnie.ze nie jestem w ciazy.boje sie.bo nie chce kolejnego dziecka.racjonalnie myslac nie ma takiej mozliwosci bym byla w ciazy_nie sypiam z mezem w,.obawie.ze moge zajsc w ciaze.utracilam zaufanie do antykoncepcji jak i lekarzy.przez to zaburzenie zaczelam podejrzewac.ze lakarze mnie oklamali albo noe dowidzoeli na usg ciazy-na tamten cAszas ok 10tydzien.ze sprzet usg moze jakos zly albo stary i noe widac.to jakis obled.czy to.moze swiadczyc o.jims konkretnym zaburzeniu?do kat powinnam sie udac?
Dobry wieczór. Może najpierw psycholog, który doprecyzuje na czym polega problem (urojenie czy może raczej fobia lub zupełnie co innego) i wtedy dopiero, jeśli będzie potrzeba, do psychiatry. Życzę poprawy i powodzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Szanowna Pani! W podanej przez Panią informacji kilkakrotnie pojawia się wzmianka na temat obawy przed kolejną ciążą, o tym iż utraciła Pani zaufanie do powszechnych środków zabezpieczających przed nią, a także do lekarzy. Być może ta obawa przerodziła się już w lęk, a nawet urojenie. W tej sytuacji warto umówić się na wizytę do psychoterapeuty, który postawi diagnozę, a przynajmniej wysunie hipotezę co do niej oraz ustali, co może być przyczyną Pani samopoczucia. Z pewnością zaproponuje terapię w celu przepracowania trudności i odzyskania stabilności emocjonalnej i psychicznej. Nie wykluczone, że poprosi Panią również o konsultację psychiatryczną. Wszystkiego dobrego!

Eksperci

Aleksandra Krupska

Aleksandra Krupska

Seksuolog, Psycholog

Warszawa

Ewa Exner-Lipko

Ewa Exner-Lipko

Psychiatra

Lublin

Tomasz Szelągowski

Tomasz Szelągowski

Psychoterapeuta

Warszawa

Marta Możdżeń-Kłos

Marta Możdżeń-Kłos

Psycholog, Psychoterapeuta

Żmigród

Miriam Masyk-Gola

Miriam Masyk-Gola

Psycholog, Seksuolog, Psychoterapeuta

Żory

Jan Gruszka

Jan Gruszka

Psycholog

Poznań

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 147 pytań dotyczących usługi: zaburzenia psychiczne
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.