Witam,od dłuzszego czasu czuję sie żle, po jedzeniu jest mi niedobrze,słabo,czesto boli mnie głowa,j

12 odpowiedzi
Witam,od dłuzszego czasu czuję sie żle, po jedzeniu jest mi niedobrze,słabo,czesto boli mnie głowa,jestem nerwowa,wszysko mi przeszkadza,do pracy idę bo muszę z wielkim oporem,nic mnie nie cieszy,unikam ludzi i najchetniej bym nie wychodziła z domu.Od listopada byłam na zwolnieniu lekarskim bo skoczyło mi cisnienie, mdlałam, miałam zawroty głowy.Ciśnienie zawsze mam niskie wiec zmeczenie i znurzenie zrzucałam na cisnienie.Byłam w szpitalu na SOR gdzie zalecono konsultacjie z larynologiem i neurologiem ,mam zrobione badanie na błednik ,EEg głowy i TK głowy nic niepokojącego nie wykazały.Wróciłam do pracy z wielką niechecią,nadal się żle czuje,ból głowy taki uciskowy od tygodnia sie utrzymuje.Boje sie ze mam depresję albo nerwice nie wiem gdzie szukać pomocy.
Proszę spróbować umówić się na konsultację psychologiczną. Jeśli wyniki badań nie wykazują znaczących zmian, możliwe jest, że są to objawy psychosomatyczne, więc może się przydać psychoterapia. Zdarza się, że problemy wewnętrzne ujawniają się w ciele i wydaje się nam niesłusznie, że problem jest z konkretnym organem. Nie zawsze tak jest. Często przyczyną naszego złego samopoczucia są wewnętrzne rozterki, wysoki stres, objawy depresji, wysoki lęk, nieujawnione emocje i wiele innych przyczyn o podłożu psychicznym. Warto się tym zająć.

Dzień dobry.
Objawy, o których Pani pisze zapewne powodują ogromny dyskomfort w codziennym życiu. To bardzo istotne, że zdecydowała się Pani poddać diagnostyce neurologicznej oraz laryngologicznej, ponieważ dzięki temu że, jak rozumiem, wyniki są w normie- wykluczono poważne zmiany w Pani mózgu. Wobec powyższego uważam, że warto byłoby rozważyć podjęcie psychoterapii oraz diagnostyki psychologicznej. Utrata apetytu, zainteresowań, wycofanie z relacji z ludźmi oraz inne objawy, które Pani opisała mogą wskazywać rozpoznanie w kierunku zaburzeń nastroju (zwanych też afektywnymi). Psycholog zada wiele ważnych pytań, które pozwolą szerzej przyjrzeć się Pani sytuacji życiowej, być może zaleci dodatkowe konsultacje (np. u lekarza psychiatry), łatwiej będzie wówczas postawić trafną diagnozę. Proszę nie czekać zbyt długo z decyzją, ponieważ każdy dzień wydłuża Pani cierpienie. Warto zadbać o siebie i jak najszybciej przywrócić sobie radość życia.
Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia.
Dzień dobry. Wykonała Pani badania lekarskie, których wyniki są w normie, więc być może objawy mają podłoże psychologiczne. W związku z tym sugeruję, aby zgłosiła się Pani do psychoterapeuty, który rozpozna problem i zaproponuje właściwą terapię. Pozdrawiam Sandra Jargieło
Witam. Objawy o których Pani pisze to tzw. objawy wegetatywne lęku- kołatanie serca, ucisk w gardle, drżenie rąk, uderzenia gorąca, szum w uszach, zawroty głowy, "ciemno w oczach, miękkie nogi", uczucie, że za chwilę się zemdleje. Proszę koniecznie zgłosić się na wizytę do psychiatry- są skuteczne leki, dzięki którym można opanować powyższe objawy. Po włączeniu leczenia odczuje Pani wyraźną ulgę. Wielu pacjentów zanim zdecyduje się pójść do psychiatry- diagnozuje się, szuka jakiejś somatycznej przyczyny dolegliwości i na ogół "nic nie wychodzi". Tu też wykluczono wiele chorób i zaburzeń, pozostaje wizyta u psychiatry. Pozdrawiam.
Dzień dobry. Trudności, które Pani opisuje dotykają wielu pacjentów. Równie wielu otrzymuje odpowiednie wsparcie psychiatryczne i psychoterapeutyczne, i odzyskuje wew. spokój i komfort. Myślę, że wizyta u ww. specjalistów będzie dla Pani najlepszym rozwiązaniem.
Pozdrawiam, P. Stępniewska
Witam Panią,
Zatrzymałam się na zdaniu - „nic mnie nie cieszy”. Rzeczywiście nawet to, że wyniki badań nie wykazały nic niepokojącego. To, że czuje się Pani coraz gorzej a praca i kontakt z ludźmi są udręką
dla mnie jest wystarczającym powodem skontaktowania się z psychoterapeutą.
Może sobie Pani poradzić ze swoimi objawami, poszukać ich źródeł i nauczyć się kontrolować swoje stany emocjonalne. Mam poczucie, że łatwiej jest Pani przyjąć chorobę na tle organicznym niż depresję albo stany lękowe. Z jakiegoś powodu tak się dzieje. Pani wie najlepiej.
Zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą i wzięcia życia w swoje ręce.
Pozdrawiam,
Iwona

Witam, nasilone objawy psychosomatyczne mogą być powodem lęku jaki odczuwa pani przed pracą, być może sytuacja w jakiej pani się znajduje od dłuższego czasu jest ,,stresogenna,, co organizm odrzuca jako nadmiar -wymioty.
Objawy psychosomatyczne, które Pani opisuje z pewnością wymagają konsultacji z doświadczonym psychoterapeutą, który zdiagnozuje ich przyczynę oraz poprowadzi psychoterapię w kierunku stopniowego pozbycia się tych niepokojących dolegliwości. Będzie to jednak proces długoterminowy. Jedną ze skutecznych możliwości leczenie, w tym przypadku, jest psychoterapia psychoanalityczna.
Dzień dobry,
czytam, że poddała się Pani diagnostyce lekarskiej, sugeruję uzupełnienie jej o wizytę u psychiatry, który może rozwiać Pani wątpliwości diagnostyczne. Lekarz może zalecić leki lub/oraz terapię. Terapią podejmie się psychoterapeuta którego Pani wybierze gdy będzie Pani gotowa na ten proces, który szukając przyczyn zaproponuje także metody samopomocy, na co serdecznie Panią zachęcam.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia indywidualna - 90 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry, jeśli wykonała Pani badania i na poziomie fizycznym nic nie wykazały, mogą być to objawy psychosomatyczne. Zdarza się że sama terapia psychologiczna to tylko fragment rozwiązania, bo czasami pojawiają się dodatkowo elementy fizjologiczne które utrudniają, jak znaczące niedobory minerałów albo zaburzenia hormonalne. Czasami ciężko wykryć przyczynę z powodu subtelnych zmian, niewykrywalnych przez badania. Warto pracować z umysłem i emocjami aby poprawic swoje funkcjonowanie na co dzień ale nie poprzestawac tylko na tym. Pracuję również jako energoterapeuta, przywracając równowagę na poziomie fizycznym organizmu. Proponuję też wykonać badanie hormonow TSH, bo niejednokrotnie zaburzenia hormonalne mogą w ten sposób wpływać na organizm, jak Pani opisuje. Proszę się nie poddawać, setki osób szuka i w koncu znajduje rozwiązanie, Pani też znajdzie. powodzenia!
Sugeruję wizytę: Uzdrawiająca energoterapia japońska - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani! Rozumiem, że podjęta diagnostyka nie wykazała przyczyny występujących dolegliwości. To co mogłabym jeszcze zasugerować to diagnostyka endokrynologiczna. Rozregulowana gospodarka hormonalna może dawać cały szereg dolegliwości w tym, niektóre z opisanych przez Panią. Jeśli i na tym podłożu wyniki będą w normie to zachęcam do konsultacji psychologicznej. Mogą to być objawy na tle psychosomatycznym ale również mogą wynikać z zaburzeń nastroju. Warto to skonsultować, aby mieć pewność. Obecnie ludzie cierpią z powodu objawów wydawałoby się typowo medycznych, ale bardzo często ich podłoże jest psychologiczne. Dlatego proszę również to sprawdzić. Życzę wszystkiego dobrego!
Witam, skoro wyniki badań nie wykazały niczego niepokojącego być może są to objawy psychosomatyczne. Proszę pamiętać, że bardzo często nasze złe samopoczucie powodowane jest np. wysokim stresem lub lękiem. Aby wgłębić się w sedno problemu zachęcam do konsultacji z psychoterapeutą.