Witam.Od dłuższego czasu borykam się z problemami osobistymi. Nie ma sensu chyba opisywać ich tuta

20 odpowiedzi
Witam.
Od dłuższego czasu borykam się z problemami osobistymi. Nie ma sensu chyba opisywać ich tutaj i teraz. Skutkiem tego jest fakt, że co raz mniej czuję swoje życie jako moje własne... Mam wachania nastrojów, poczucie beznadziei i spadek własnej wartości. Kiedy byłam u psychiatry zdiagnozowała zaburzenia osobowości, jednak do tej pory uważałam, że poradzę sobie sama, tak jak robię to z problemami. Chyba nadszedł jednak czas na znalezienie pomocy. Mieszkam za granicą, przez co ciężko mi prowadzić regularną terapię face to face... I tu pytanie jak to rozwiązać??
Witam Panią, Jeżeli nie ma Pani możliwości pracować z psychoterapeutą w miejscu swojego aktualnego zamieszkania to polecam pracę przez Skype. Ja osobiście prowadzę takie długoterminowe procesy z powodzeniem. Zawarcie kontraktu i wybranie celu pracy czy też obszaru zawieramy na sesji face to face i następnie pracuje przez Skype. widuje się z moimi klientami w gabinecie co jakiś czas, to bardzo wspiera proces i dynamikę pracy. Konieczna w pracy psychoterapeutycznej jest właśnie regularność i stałość relacji. Serdecznie zapraszam do kontaktu i życzę powodzenia Jacek Dzikowski

Dzień dobry,

Coraz więcej osób mieszkających zagranicą decyduje się na skorzystanie z usług polskiego psychologa bądź terapeuty online.
Natomiast ja zachecam Panią aby jednak spotkać się z terapeutą „ face to face „
Wyleczenie zaburzenia osobowości jest całkowicie wykonalne na gruncie psychoterapii i znacznie poprawi Pani komfort życia.
Jeżeli chodzi o podejście w przypadku zaburzeń osobowości zachęcam do skorzystania z nurtu psychodynamicznego.
Pozdrawiam
Dagmara Maćkiewicz
Dzień dobry,
Z uwagi na przeżywane problemy rozważa Pani psychoterapię i dojrzewa do sięgnięcia po pomoc, jednak barierę stanowi mieszkanie zagranicą, gdzie, jak się domyślam, trudno o dostęp do polskojęzycznego specjalisty. Osoby korzystające z psychoterapii zagranicą napotykają na bariery językowe czy różnice kulturowe, co może zakłócać proces i wpływać na jego skuteczność. Rozwiązaniem może być psychoterapia online. Korzystają z niej właśnie osoby przebywające zagranicą, jak również mieszkające w odległych zakątkach kraju, gdzie spotkanie z psychologiem wymagałoby każdorazowo dalekiej podróży. Wielu psychoterapeutów oferuje pomoc np. przez Skype. To w jakimś sensie wciąż novum i nie każdy w takiej formule współpracy się odnajduje, na pewno jednak jest to usunięcie bariery związanej z odległością. Z mojego doświadczenia wynika jednak, że ten rodzaj kontaktu może być pomocny i skuteczny.
Witam Panią,
zdarza się, że osoby mieszkające poza granicami kraju, mają trudności z opisaniem swoich stanów emocjonalnych czy innych dolegliwości podczas terapii. Kłopot ten może być wynikiem dość trudnej nomenklatury psychologicznej, jak również różnic kulturowych czy właśnie odległości. Dobrym rozwiązaniem, by Pani pomóc, może okazać się terapia online. Istnieje wiele badań, które wykazały skuteczność takiej terapii. Osobiście również pracuję w ten sposób. Gdyby była Pani zainteresowana takim rozwiązaniem, zapraszam do kontaktu, będę mogła bardziej szczegółowo odpowiedzieć na Pani pytania.

pozdrawiam Panią serdecznie,
Aneta Kaluba
Witam, opcje są właściwie dwie: nie wiem gdzie za granicą Pani przebywa, ale w wielu krajach są polskojęzyczni psychoterapeuci, u których mogłaby Pani podjąć terapię. Druga opcja to psychoterapia przez Skypa. Pozdrawiam
Istnieje możliwość przeprowadzenia sesji psychoterapeutycznych przez skype.
Zapraszam w kierunku rozwiązań...
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Coraz więcej terapeutów pracuje za pomocą Skype, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ja osobiście pracowałam z pacjentami z Niemiec, Holandii, Norwegii czy innych krajów i nie zauważyłam różnicy w pracy z nimi.
Pozdrawiam,
Dzień dobry. Warto zorientować się w możliwościach uczestniczenia w psychoterapii w kraju, w którym Pani przebywa. Być może należy poczekać na zakwalifikowanie? Istnieją także możliwości terapii on-line, np. na portalu psychologonline-24.pl. Pozdrawiam.
Dzień dobry.
Jest kilka możliwości, pierwszym jest znalezienie specjalisty psychoterapeuty pochodzenia polskiego w kraju, którym Pani jest i prowadzenie terapii na miejscu. Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z terapii online, tutaj musi Pani poszukać specjalisty, który prowadzi takie terapię z tym, że też te terapię odbywają się co tydzień. Z mojej strony mogę zaoferować terapię online. Pozdrawiam. Kontakt mailowy: piotrwlo(małpa)interia.eu
Niektórzy specjalisci prowadzą terapię przez Skype- jest to związane z prezentowanym podejściem psychoterapii.
Ten sposób Nie zastąpi spotkania twarzą w twarz, jednak może dostarczyć niezbędnych narzędzi w kwestii rozumienia i rozwoju siebie.
Osobiście nie pracuje za pośrednictwem Skype jednak gdyby potrzebna była pomoc, proszę napisać - prześlę kontakt.
Pozdrawiam serdecznie Kuchta Robert
Dzień dobry,
Z opisanych przez Panią problemów wynika, że doświadcza Pani cierpienia. Terapia zaburzeń osobowości to terapia długoterminowa. Dlatego trzeba na nią poświęcić sporo czasu. Rozumiem, że mieszkając za granicą była Pani u zagranicznego psychiatry? Jeśli tak to może mogłaby Pani za granicą uczęszczać na terapię. Jeśli jednak występuje jakaś bariera, np. językowa, istnieją ośrodki i terapeuci w naszym kraju, którzy prowadzą terapię np. przez skype. Proszę poszukać i zapoznać się z ofertą. Na pewno znajdzie Pani odpowiednią osobę, która pomoże w przezwyciężeniu trudności.
Pozdrawiam
Maciej Misztal
Witam,
W sytuacji gdy mieszka Pani za granicą widzę dwie możliwości:
1. Znaleźć na miejscu polskiego psychologa,
2. Podjąć terapię zdalnie np. poprzez skype.
Zakładając, iż są to zaburzenia osobowości, ciężko jest coś samej w tym kontekście zrobić bez pracy psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam,
Jacek Romański
Rozwiązaniem jest psychoterapia albo na miejscu, gdzie Pani mieszka, albo przez skype w Polsce. Zachęcam do poszukania dobrego psychoterapeuty, który pracuje w ten sposób.
Rozwiązaniem w takiej sytuacji - uzasadnionym uważam - może być terapia przez Skype. Pozostaje tylko wybór psychoterapeuty.
Pozdrawiam.
Witam,
w takiej sytuacji ma Pani, co najmniej trzy opcje. Pierwsza to terapia on-line, gdzie sesje odbywają się poprzez Skype i dzięki temu mogą odbywać się ze stałą częstotliwością. Warto wybrać takiego terapeutę , aby co jakiś czas możliwe było spotkanie z nim twarzą w twarz, czyli np. pracującego w mieście, które Pani odwiedza, a to będzie sprzyjało terapii. Drugim rozwiązaniem są 5-6 dniowe wyjazdy grupowe w czasie których można zająć się najważniejszymi problemami. Takie wyjazdy organizuje np. Laboratorium Psychoedukacji. Trzecia opcja to kontakt z terapeutą, który pracuje metodą ISTDP (Intensywna Krótkoterminowa Psychoterapia Dynamiczna). Wówczas przyjedzie Pani na jedno kilkugodzinne spotkanie. Przed taką terapią odbywają się rozmowy konsultacyjne przez telefon w czasie których terapeuta wyjaśnia jak pracuje i stara się zorientować, czy ta metoda będzie pomocna.
Zachęcam do terapii, bo ona działa, również z tego powodu, że jest to kontakt z drugim człowiekiem, a to właśnie w relacjach ludźmi jakoś się czujemy. Dlatego samotna praca nad sobą może nie przynosić satysfakcjonujących rezultatów. Życzę powodzenia, Beata Szulik-Bomba
Dzień dobry. Jeżeli chciałaby Pani uczestniczyć w terapii w swoim ojczystym języku, jednocześnie mieszkając zagranicą, istnieją takie formy leczenia, które powinny panią usatysfakcjonować. Wielu Polaków mieszkając zagranicą korzysta z terapii przy użyciu narzędzi Skype.Pacjent widuje się ze swoim terapeutą, tak jakby robił to mieszkając w Polsce. Oczywiście terapia przy użyciu Skype ma pewne ograniczenia, jednak wielu ludzi deklaruje, że jest dla nich pomocna.
Witam, w sytuacji, gdy nie ma Pani możliwości regularnego spotykania się z terapeutą w gabinecie może Pani skorzystać z formy terapii online (poprzez Skype lub platformy specjalnie dedykowane do tej formy terapii). Wielu psychoterapeutów stosuje tę formę wsparcia, zatem myślę, ze uda się Pani znaleźć odpowiednią osobę. Polecam psychoterapeutów pracujących w nurcie poznawczo-behawioralnym lub terapii schematów. Pozdrawiam Justyna Krupa-Burkiewicz
Są terapeuci, którzy prowadzą psychoterapię przez skypa, więc powinna Pani szukać kogoś takiego. Jeśli mieszka Pani za granicą, to być może przyjmują tam też polscy terapeuci. Warto się zainteresować tak możliwością.
Witam, najlepszym rozwiązaniem jest terapia online przez Skypa. Oferuję to od lat z powodzeniem właśnie dla osób, które mieszkają zbyt daleko aby pozwolić sobie na regularną osobistą terapię. Wpisując mentalgurul znajdzie mnie Pani na Skypie.
Pozdrawiam
Najlepiej przez Skypa, zapraszam do kontaktu:-)