Witam. Od 3 miesiecy mam dokuczliwy ból w klatce piersiowe, który promieniuje az do pleców. Ból nasi

3 odpowiedzi
Witam. Od 3 miesiecy mam dokuczliwy ból w klatce piersiowe, który promieniuje az do pleców. Ból nasila sie gdy biore gleboki oddech, gdy podosze cos ciezkiego, gdy sie ruszam. Zadne leki i zadne masci nie pomagaja.
Proponuję diagnostykę kardiologiczną z wykonaniem na pierwszym. Kejscu echa serca celem wykluczenia na przykład tętniaka aorty będącego zagrożeniem życia. Przyczyną takich dolegliwości mogą być też schorzenia kręgosłupa piersiowego i szyjnego

Jeżeli ból nasila się przy głębokim wdechu i przy innych ruchach tułowia to raczej przyczyna bólu tkwi w ścianie klatki piersiowej, opłucnej lub w kręgosłupie. Wydaje mi się, że należy odwiedzić lekarza rodzinnego, ewentualnie neurologa/ortopedę/pulmonologa.
Dzień dobry! Ból z opisu raczej wygląda na związany z narządem ruchu (kręgosłup), jednak aby całkowicie wykluczyć przyczyny kardiologiczne należy Panią/Pana zbadać - doprecyzować wywiad, być może wykonać EKG, rtg klatki piersiowej, może nawet ECHO serca. Sugeruję na początek udać się do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej.