Witam, Nadaerwalam ponad rok temu ściegno przy robieniu szpagatu. Kontuzja ulegla przy minusowej

3 odpowiedzi
Nadaerwalam ponad rok temu ściegno przy robieniu szpagatu. Kontuzja ulegla przy minusowej temperaturze, uslyszalam takie chrupniecie. Przez tydzien rozchodzilam to w sposo taki, se nie bylo widac kustykania, masci, masarz i po jakims czasie sie zregenerowalo pozostawiajac po sb lekki dyskomfort w postaci bolu przy glbszych sklonach do nogi. Dzis bol mi sie nasilil, ciezej mi sie schylic.do nogi. Czy to kwetia okresu zimowego gdzie w tym czasie rzadzej jest sie rozgrzanym? Parez razy w tygoodniu cwicze,zdarza sie ze nie, ale rzadko. Czy rozcigac to i przezwycierzac ból, czy cos innego zastosowac. Nie mam zabardzo czasu na lekarzy a wiem ze najlepiej byloby zrobic przeswietlenie i lekarz. Prosilabym chociażby o przypuszczalną dignoze, radę.
Dzień dobry. Może nawet nie koniecznie prześwietlenie i lekarz (mógłby nie być efektu ;)). Najprawdopodobniej "samozaleczenie" nie przebiegło najsprawniej i nie do końca. Wystarczyło do tego stopnia, że przy braku obciążenia jest ok, ale jeżeli zaczyna Pani coś robić to system "nie wytrzymuje" i daje o sobie znać. Mysle, że nic na siłę, ale raczej sama Pani sobie z tym nie poradzi. Trzeba to spokojnie rozluźnić i uelastycznić. Raczej wizyta u Fizjo, pomoże i powie co dalej. Pozdrawiam.

Witam w pierwszej kolejności wykonałbym badanie USG żeby stwierdzić w jakim stanie jest ścięgno ponieważ zerwane ścięgna rzadko zrastają się dobrze a masaże i maści tylko zakamuflowały ból który się pojawiał w ramach dolegliwości więc teraz przy większym wysiłku będzie się to cały czas odzywało więc dopiero po wcześniej wspomnianym USG sugerowałbym wiyte u fizjoterapeuty. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
Witam, zdecydowanie odradzam wykonywania zdjęcia RTG ponieważ nie wniesie ono nic do diagnostyki natomiast przydatne będzie badanie USG a następnie u fizjoterapeuty i wyleczenie urazu w 100% ponieważ w przeciwnym wypadku taki problem będzie cały czas nawracał. Pozdrawiam