Witam mój synek od lipca ma dziwne ataki złości czasmi bóle głowy. W tym tygodniu od środy bolał go

1 odpowiedzi
Witam mój synek od lipca ma dziwne ataki złości czasmi bóle głowy. W tym tygodniu od środy bolał go brzuch codziennie wieczorem/popołudniu oraz często zasypiał po ataku bólu. Podawałam nospe oraz espumisan i pomagało. W sobotę byłam na SOR ponieważ stwierdziłam ze trzeba to sprawdzić okazało się ze ma powiększone węzły chłonne w brzuchu 19mmx8mm. Po za tymi węzłami w usg wszytsko jest dobrze dość liczne gazy. Morfologia, mocz,crp, proby wątrobowe bardzo dobre wyniki. Nie wiem czy się martwić co dalej z tym robić odesłali mnie do domu uważają ze może to być spowodowane tym ze dziecko się nie wypróżniło dobrze. Dodam ze w czwartek rano raz zwymiotował myślałam ze jakiś wirus go dopadł. W dzień dziecko jest pogodne bawi się nie mówi nic o bólu jedynie po południu płacze kurczy się i pokazuje na pępek. Dwa lata temu miał wgłobienia jelita po antybiotyku ale tylko raz i nospa z lewatywa pomogła. Zastanawiam się nad tym czy to nie pasożyty ponieważ zmniejszył mu się apetyt i chce ciagle słodkie. Bardzo proszę o poradę martwią mnie te węzły chlonne
Dzień dobry,

Powiększone węzły chłonne (czyli zapalenie węzłów chłonnych krezkowych) jest dość częstym znaleziskiem w USG przy bólach brzucha. Najczęściej jest spowodowane wirusem i przechodzi wraz z nim - ból znika po około tygodniu a węzły wracają do normy po ok 3 tygodniach. Bóle brzucha, które Pani opisuje sugerują bóle kolkowe, które mogą być spowodowane zaleganiem mas kałowych w jelitach.

Inne przyczyny obejmują infekcje bakteryjne, pasożyty, zapalenia jelit. Ataki złości i bóle głowy mogą mieć związek z bólami brzucha.

Proponuję udanie się do lekarza rodzinnego / pediatry celem diagnostyki i leczenia.

Pozdrawiam

Oskar Zgraj