Witam mam pytanie odchudzam się waże aktualnie 85kg przy wzroście 186cm i nadal dość grubo wyglądam

2 odpowiedzi
Witam mam pytanie odchudzam się waże aktualnie 85kg przy wzroście 186cm i nadal dość grubo wyglądam do ilu musiałbym schudnąć, żeby wyglądać w miare szczupło
Dzień Dobry. To ile ktoś powinien schudnąć zależy od danej osoby, od tego jak się czuje , jakie ma wyniki, jaka jest zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie i jaki jest poziom tłuszczu viscelarnego. Sama waga nie jest wyznacznikiem, zależy ile jest tkanki mięśniowej. Jeżeli wygląd jest niezadowalający to warto wprowadzić dietę dobrze zbilansowaną na ujemnym bilansie energetycznym, wówczas małymi krokami masa ciała będzie się zmniejszać. warto wprowadzić do każdego posiłku warzywa, czy to surowe, czy duszone albo gotowane na parze. Pozdrawiam mgr inż Dietetyk / Psychodietetyk Magdalena Kuczyńska

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Na podstawie podanych informacji mogę podać zakres prawidłowej masy ciała na podstawie BMI. Aktualne BMI 24,6 (górna granica prawidłowej masy ciała).
Zakres prawidłowej masy ciała 64-86kg, optimum 78kg.
Ze wzoru Broca 77,4kg .

Idealnie byłoby wykonać badanie składu ciała, ale w obecnej sytuacji epidemicznej raczej nie zalecałabym ryzykować. Jeśli nie jest Pan osobą o rozbudowanej masie mięśniowej, kobietą w ciąży, osobą bez tendencji do obrzęków wynikających z choroby nerek lub serca :) osobą w podeszłym wieku, dzieckiem to można przyjąć podane przeze mnie wartości za docelowe ciesząc się szczupłą sylwetką :)

Sugeruję wizytę: Konsultacja online (pierwsza) - 400 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.