Witam, mam problem z gornymi zebami bo lewej strone-4 miesiace temu dostalam zapalenia zatok, spuchl

1 odpowiedzi
Mam problem z gornymi zebami bo lewej strone-4 miesiace temu dostalam zapalenia zatok, spuchlo mi podniebienie, nastepnie dziasla i pojawil sie bardzo silny bol zebow. Dostalam antybiotyk, jeden, drugi, nie pomoglo, wyladowalam u dentysty, ktory stwierdzil, ze gorna lewa siodemka jest martwa i albo kanalowe albo do usuniecia. Postawilam na leczenie kanalowe. Zab byl wyczyszczony, lekarstwo wlozone, bol i objawy ustaly na ok miesiaca. Po miesiacu leczenie kanalowe bylo dokonczone ale caly czas mialam mrowienie i dretwienie, tepy bol w zatoce i dentysta stwierdzil ze mozna by bylo ta szostke tez kanalowo przeleczyc (byla plombowana wczesniej i ubytek byl juz dosc nisko). Zab byl zrobiony kanalowo, strasznie mnie bolal po zabiegu, po tygodniu bol sie nasilal, po dwoch byl nie do wytrzymania, dostalam dreszczy, temperatury, antybiotyki no i drugi dentysta stwierdzil ze jest do usuniecia. Wrocilam do dentysty, ktory leczyl mi go kanalowo, ktory stwierdzil, ze tam nic nie widzi ale skoro mnie boli to: mialam lekarstwo wymieniane okolo 4 razy, zab plukany, czyszczony, kolejne 2 tyg antybiotyku, nastepnie dentysta rozwiercil mi do leczenia kanalowego 4 i 5 po tej stronie twierdzac, ze to nie moze byc ta szostka. W koncu trafilam do innego gabinetu, zrobili TK, w 6 korzenie byly przewiercone i ostry stan zapalny, zab zostal usuniety natychmiastowo, 4 i 5 leczenie kanalowe pod mikroskopem i kazano mi sie modlic ze wzgledu na ten stan zapalny. Mijaja 4 tygodnie od usuniecia tej szostki, caly czas ta strona twarzy mnie boli, dziaslo przy siodemce puchnie mi przez noc a w ciagu dnia troche odpucha, czuje smak ropy za kazdym razem kiedy dotykam tam jezykiem, mam guz na podniebieniu zaraz za tym zebem no i dodatkowo zaczyna mnie bolec nad ta 4 i 5. Bylam u dentysty ale powiedzial, zebym na razie poczekala z usuwaniem tej siodemki bo nie wyglada zle (?) i ze po takiej traumie ma prawo bolec miesiacami. Tylko, ze ja juz nie daje sobie rady z tym tepym bolem i uczuciem sztywnienia twarzy. Co zrobic, usunac zeba? Dodam ze caly czas mam bol/mrowienie w kosci policzkowej, co dodatkowo mnie martwi.
Nie ma prawa tak boleć, trzeba zlokalizować przyczynę i ją zlikwidować. Dodam, że usunięcie zęba to nie metoda leczenia. teraz trzeba tę szóstkę wstawić. Mam nadzieję,że o tym dentysta usuwający ząb poinformował. Po obejrzeniu TK/CBCT mogłabym coś więcej powiedzieć.