Witam mam problem z dziąsłami zaczęły się odklejać od zębów i to chodzi o dolne zęby na wizytę muszę

2 odpowiedzi
Mam problem z dziąsłami zaczęły się odklejać od zębów i to chodzi o dolne zęby na wizytę muszę niestety poczekać a nie ukrywam że mi to dokucza a nie mogę za bardzo brać jakie kol wiek leki przeciw bólowe gdyż jestem w ciąży czy jest coś czym mogę załagodzić ból lub czy są jakieś domowe sposoby na złagodzenie tego wszystkiego .
Prawdobodobnie dolega pani ciążowe zapalenie dziąseł. Należy szczotkować delikatnie miękką szczoteczką,płukać preparatami na bazie chlorheksydyny i smarowac dziąsła żelami na bazie ziół -proszę zapytać w aptece .

Zapalenie dziąseł w ciąży jest związane z podwyższonym stężeniem estrogenów i w rożnym nasileniu występuje bardzo często. Pomaga bardzo staranna higiena, koniecznie miękka szczotka, wręcz proszę poszukać tzw szczoteczek pooperacyjnych czy pozabiegowych. Doraźnie w domu można płukać ziołami typu szałwia, rumianek, kwiat czarnej malwy - wszystkie działają przeciwzapalnie i obkurczająco. O dalszym leczeniu powinien już zdecydować lekarz dentysta po badaniu. Powodzenia.