Witam ! Mam problem z 41 letnim partnerem . Jesteśmy razem 3 lata a od dwóch nie uprawiamy sexu , ni

3 odpowiedzi
Mam problem z 41 letnim partnerem . Jesteśmy razem 3 lata a od dwóch nie uprawiamy sexu , nie rozbiera majtek przy mnie i nie mogę go tam dotknąć . Na pewno mnie nie zdradza , nwm co robić próbowałam z nim rozmawiać , wysłać do lekarza , a nawet szantażować rozpadem związku i nic ! Nie chcę go zostawić ale nwm co mam zrobić ? Co mu jest ? Z góry dziękuję za pomoc .
Dzień dobry
Brak współżycia w małżeństwie jest z pewnością tudnym tematem zarówno dla pani jak i dla Pani męża. Proszę spróbować porozmawiać z mężem na temat terapii u seksuologa, jednak mąż również musi chcieć sięgnąć po pomoc, dokonać w sobie zmiany i rozwiązać swój problem. Trudno w tej chwili powiedzieć co może Pani więcej zrobić, proszę próbować zmotywować męża do skorzystania z pomocy. Życzę powodzenia. Pozdrawiam Magdalena Kaczmarczyk psycholog w Łodzi

Szanowna Pani,
a może konsultacja u seksuologa byłby rozwiązaniem?
Skoro rozmowy niewiele pomagają, Pani odczuwa coraz większą bezradność- w tym zakresie odpowiedni specjalista może pomóc
Życzę powodzenia,
Anna Schulz
Witam serdecznie. Brak współżycia jest sygnałem dla systemu partnerskiego, że coś nie funkcjonuje prawidłowo. Najlepiej byłoby udać się na wizytę u seksuologa/seksuolożki wspólnie. Natomiast jeżeli Pani jest sfrustrowana brakiem zaspokojenia swoich potrzeb- również warto spróbować poszukać pomocy samodzielnie. Przyczyn awersji seksualnej partnera może być bardzo wiele, wliczając w to również lęk przed ciążą, zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową. Pozdrawiam, Dominik Haak