Witam mam probem z nerwami, za byle rzeczy sie denerwuje i nie panuje nad soba. Nie wiem jak sobie z

3 odpowiedzi
Mam probem z nerwami, za byle rzeczy sie denerwuje i nie panuje nad soba. Nie wiem jak sobie z tym poradzic. Czy to moze byc choroba ?
Dzień dobry, to mogą być trudności emocjonalne. Mogłoby Pani pomóc nauczenie się większej świadomości swoich emocji i potrzeb oraz rozwinięcie umiejętności wyrażania emocji. Często jest tak, że mając ograniczony kontakt z emocjami, zaczynają się one narastać, aż pojawia się czasem drobne zdarzenie, które powoduje ich rozładowanie. Jeśli nauczy się Pani na bieżąco obserwować swoje emocje i sygnały płynące z ciała, to nie będzie się Pani tak łatwo denerwowała. Warto przyjrzeć się temu, jakie sytuacje wywołują Pani dyskomfort, jakich ważnych potrzeb Pani nie zaspokaja. Pomocna w tym może być psychoterapia, bo czasem samemu trudno nabyć te kompetencje, jeśli nie były one wcześniej rozwijane w Pani rodzinnym środowisku. Pozdrawiam serdecznie, Julia Soszyńska

Witam serdecznie, wszystko zależy od kontekstu, kiedy pojawiają się te trudne emocje, jak Pani odbiera swoje emocje, jak wygląda Pani emocjonalny świat, a może przede wszystkim, przyjrzeć się, jakie podstawy są tych emocji. Psychoterapia pomogłaby Pani rozpoznać i dotrzeć do przyczyny problemu,
Serdecznie pozdrawiam i serdecznie zapraszam
Witam,
'problem z nerwami' to bardzo ogólne pojęcie. Może oznaczać właściwie wszystko. Jeśli jednak ma Pan/Pani wrażenie że nie panuje nad swoimi emocjami w sposób zadowalający, proszę wybrać się do psychologa bądź psychoterapeuty. Wspólnie na pewno dojdziecie do sedna sprawy i być może zdecyduje się Pan/Pani na podjęcie terapii. W trakcie konsultacji warto również omówić Pana/Pani stan zdrowia fizycznego, czasami zdarza się że np. zaburzenia hormonalne wpływają na nasze samopoczucie.
Pozdrawiam serdecznie