Witam mam 31 lat. Mój problem polega na tym, że od dłuższego czasu nie mam w ogóle ochoty na seks, n

1 odpowiedzi
Mam 31 lat. Mój problem polega na tym, że od dłuższego czasu nie mam w ogóle ochoty na seks, nie mam również żadnych fantazji erotycznych tak jakby ta sfera w ogóle mogła dla mnie nie istnieć. Mam męża i kiedyś kochaliśmy się bardzo często i to również z mojej inicjatywy a teraz zupełnie nie mam ochoty, ten stan już trwa któryś rok. Wiem, że zaraz będzie bardzo dużo odpowiedzi dotyczących strefy psychologicznej, że może mam jakiś uraz do partnera, ale z mężem dogadujemy się dobrze. Myślę, że gdyby chodziło o jakiś ukryty żal do partnera to nie miałabym ochoty na seks z nim a fantazjowałabym na temat seksu z kimś innym a u mnie kompletny chłód. Mam wrażenie jakby ktoś wyłączył u mnie guzik z tą funkcją. Bardzo mi z tym źle. Mam pytanie czy może być to wina jakiejś choroby, jakie hormony musiałabym zbadać? Wybieram się na wizytę do seksuologa, ale chciałabym iść już z jakimiś wynikiami aby wykluczyć np. zaburzenia hormonalne. Poza tym czy badania tych hormonów powinny być wykonywane w jakiś konkretny dzień cyklu?
Jeżeli czuje się Pani gorzej, czy też obserwuje u siebie zaburzenia cyklu miesięcznego - wtedy warto sprawdzić stan zdrowia. Warto zacząć od ogólnych badań, np morfologii. A jeśli niepokoi się Pani o układ hormonalny, najlepiej zapytać o instrukcje dotyczące ewentualnych badań Pani ginekologa.
Sugeruję wizytę: Konsultacja seksuologiczna - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.