Witam, mam 26 lat od kilku kiedy skonczylam 21 lat mam problemy z miesiączkami, chodziłam do różnych

2 odpowiedzi
Witam, mam 26 lat od kilku kiedy skonczylam 21 lat mam problemy z miesiączkami, chodziłam do różnych lekarzy i zawsze przepisywali mi leki hormonalne jednak to nic nie pomogło. Jak brałam leki to było dobrze jednak po jakimś czasie stosowania leków znowu się zaczynały problemy, nie pomagały zmiany leków i zmiany w stosowaniu. Wszystko działało na krótką mete. Jak tylko odstawiałam leki znowu nie miałam miesiączki. Miałam robione badania hormonów ok 4 lata temu i nie nie wykryły. Cytologia jest poprawna robiona pod koniec 2017 roku. Obecnie od ponad 2 miesięcy nie biore leków i tym samym nie mam miesiączki. Test ciązowy robiłam 2 razy i był negatywny.Ciągle czuje się tak jak przed miesiączką (jestem rozdrażniona, mam wahania nastroju, ciągle chodze zmęczona, nie moge się dobrze wyspać, zatrzymuje mi się woda w organiźmie, nie mogę się skoncentrowac i mam problemy z pamięcią) Od jakiegoś czasu ( 1-1,5 roku) czuję ciągły ból w podbrzuszu przypominający bóle menstruacyjne, raz wieksze raz mniejsze zależy od dnia, czasami się nie pojawiaja, ale przeważnie coś tam zawsze czuję mówiłam o tym mojemu lekarzowi ale powiedział ze to jest normalnie w trakcie stosowania leków hormonalnych po odstawieniu bóle nie ustąpily nadal sie pojawiaja.. Na usg są widoczne pecherzyki powietrza wokół jajników, jajniki sa troche powiekszone i asymetryczne.Nie wiem już co mam robić.W przyszłosci chciałabym mieć dzieci i męczy mnie juz psychicznie cała ta sytuacja. Proszę o pomoc.
Prosze zrobić badania FSH, LH, estradiol, prolaktyna, androstendion. One mogą być w normie ale to jest informacja jakie leki mozna podawać. Co do dolegliwości to podejrzewam endometriozę w tej sytuacji

po prostu nie jest Pani leczona tylko przyjmowana przez lekarzy