Witam, mam 22 lata i poznałem pierwszą dziewczyną, gdzie mam styczność z jakąkolwiek intymnością. Ni

1 odpowiedzi
Witam, mam 22 lata i poznałem pierwszą dziewczyną, gdzie mam styczność z jakąkolwiek intymnością. Nie jest to nic wielkiego, nazwałbym to po prostu intensywniejszym przytulaniem. Potrafię jednak już w takim momencie mieć niewielki pseudo wtrysk. Nie masturbuję i nie masturbowałem się nigdy, ale nie wydaję mi się, aby był to typowy orgazm, ponieważ moment tego wytrysku jest dla mnie kompletnie niewyczuwalny i orientuję się, że wystąpił dopiero przy wizycie w toalecie. Domyślam się, że nie jest to normalne, ale jak z tym walczyć i z czego może to wynikać?
Dzień dobry.
Prawdopodobnie opisuje Pan nie wytrysk nasienia, któremu towarzyszyć powinien orgazm, a "wyciek" tzw. płynu preejakulacyjnego (preejakulatu), który pojawia się u każdego zdrowego mężczyzny w sytuacji przeżywania podniecenia seksualnego. Ilość tego płynu może być różna, zwykle uzależniona jest m.in. od stopnia podniecenia mężczyzny, jak i jego cech indywidualnych (wiek, stan zdrowia, poziom libido, etc.). Preejakulat pełni funkcję nawilżającą - chodzi o to, by w momencie wejścia członka do pochwy zmniejszyć tarcie, które może być po prostu nieprzyjemne - podobną funkcję u kobiety pełni z kolei nawilżanie pochwy, pojawiające się również w momencie jej podniecenia.
Powyższe oznacza, że nie ma Pan powodów do zamartwiania się. Opisywana przez Pana sytuacja jest bowiem oznaką zdrowia.
Na koniec uwaga: W płynie preejakulacyjnym znajdować się mogą plemniki, toteż jeśli nie chce Pan przedwcześnie zostać ojcem, warto uważać, by ww. płyn nie znalazł się w okolicach pochwy partnerki.

Pozdrawiam
Maciej Rutkowski