Witam, mam 21 lat. Już sama nie wiem czy czarne myśli towarzyszą mi od zawsze, czy dopiero od niedaw

2 odpowiedzi
Mam 21 lat. Już sama nie wiem czy czarne myśli towarzyszą mi od zawsze, czy dopiero od niedawna. Jadąc rowerem przechodzi mi przez myśl że mogę w coś w jechać i zjechać przez przypadek na ulice albo że kierowca samochodu we mnie wjedzie i umrę. Często myśle na temat śmierci, bardziej w taki sposób że się jej boje, że coś się stanie i nie przeżyje tego wszystkiego co chciałabym przeżyć. Zamieszkałam u chłopaka po tym jak moja mama sprzedała mieszkanie i przeprowadziła się do mniejszego miasta, bo wystarczało tylko na to żeby tam mogła sobie kupić mieszkanie. Często chce mi się płakać, zwłaszcza na myśl o zwierzętach które zabrała ze sobą, do których byłam bardzo przywiązana. Ostatnio wzruszyłam się nawet na zwiastunie film i Misiu Puchatku. Często wracam myślami do dzieciństwa, zarówno do tych lepszych i gorszych wspomnień. Jestem dorosłym dzieckiem alkoholika i sama już dawno dostrzegłam że odcisnęło na mnie to swoje piętno. Już w wieku 15 lat widziałam że jestem bardziej dojrzała niż inne dzieci. Przez ponad 4 lata byłam w toksycznym związku. Chłopak był uzależniony. Teraz jestem w związku w którym powinnam być szczęśliwa, a ja często czuje się jakby to szczęście gdzieś mi uciekało. Czy powinnam zgłosić się gdzieś po pomoc?
Dzień dobry,
czytając Pani wypowiedź rozumiem, że ciężko Pani w ostatnim czasie z trudnymi myślami i tęsknotą, która pojawiła się w związku z wyjazdem Mamy. Obniżony nastrój, poczucie że szczęście Pani ucieka, lękowe myśli, ... Psychoterapeuta mógłby pomóc je oswoić lub pomóc Pani poradzić sobie z nimi. Może się Pani zdecydować na terapię indywidualną lub grupową, na przykład dla DDA. Niezależnie od tego, na jaką formę terapii się Pani zdecyduje, ważne jest by nie pozostawała Pani sama w swych trudnościach, oraz by pozwoliła Pani sobie na przyjęcie pomocy.
Gorąco zachęcam by poszukać terapeuty prywatnie lub w Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani okolicy.
Pozdrawiam!

Jest w Pani bardzo dużo smutku, przygnębienia, myśli rezygnacyjnych i myśli "S", .Proszę skorzystać z pomocy psychologa , który uważnie Panią wysłucha, oceni Pani stan i pomoże podjąć decyzję jaka pomoc byłaby dla Pani najbardziej wskazana: psychoterapia indywidualna, psychoterapia DDA, czy może również pomoc lekarza psychiatry. Pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak