Witam. Jestem w związku małżeńskim od dziesięciu lat, od kilku miesięcy,codziennie "atakują" mnie m

8 odpowiedzi
Witam.
Jestem w związku małżeńskim od dziesięciu lat, od kilku miesięcy,codziennie "atakują" mnie myśli,które kiedyś ( na początku znajomości )też zżerały mnie od środka ale udało mi się zwyczajnie nie myśleć o nich,a nawet w chwili przypomnienia nie zwracać na nie uwagi. Chodzi o przeszłość seksualną partnerki - ktoś był przede mną. Teraz wróciły na nowo i bardzo mocno zaburzają codzienność, pojawił się też nieuzasadniony lęk,uczucie ściśniętej głowy. Między nami nie ma żadnych problemów,relacje wręcz idealne, partnerka nie daje mi powodów abym błądził myślami, a jednak "to" burzy mój świat. W moim poprzednim związku zaznałem podobnego uczucia - też nie byłem jedyny. Jestem w stanie sobie wytłumaczyć pewne sprawy ale wewnętrzna strona nie bierze tego pod uwagę - nie mam tu na myśli uczucia,które jest prawidłowe i zdrowe ale odczucia do tego co było.

Trzy lata temu miałem objawy,które sugerowały chorobę nowotworową - po szczegółowych badaniach i odpowiedzi lekarza,że wszystko jest ok.momentalnie wróciłem do sił i wszystkie bóle minęły.W podpowiedziach ukazuje się nerwica,która teraz w tym znalazła sobie ujście. Proszę o odpowiedz., gdzie może leżeć problem i jaki kierunek obrać w celu powrotu do normalności.
Witam Pana
Z uwagą przeczytałam Pana list i nie chcę tu stawiać diagnoz ale wspólnym mianownikiem tego o czym Pan pisze są emocje. Myślę, ze warto byłoby rozważyć na początek konsultacje u psychologa psychoterapeuty behawiolralno-poznawczego. Warto to przynajmniej skonsultować lub przejść przez terapię.Wybór należy do Pana. Z tego co Pan napisał to co się z Panem dzieje utrudnia Panu cieszenie się relacją i życiem. Historia problemu już jest długa dlatego proszę nie zwlekać i dać sobie pomoc. Pozdrawiam serdecznie
Trzymam kciuki

Szanowny Panie,
wydaje się, iż opowiada Pan o wydarzeniach ze swojego życia, które to mogą faktycznie powodować narastające i utrzymujące się napięcie psychiczne. To z kolei może prowadzić do dyskomfortu czy wręcz czasami, faktycznych somatycznych (z ciała) doznań.
Oczywiście, aby dokładnie odkryć przyczynę Pańskich dolegliwości, prawdopodobnie niezbędne będzie udanie się do specjalisty, który poprzez odpowiednio pogłębiony wywiad psychologiczny będzie mógł przyjrzeć się Pańskim problemom i postawić diagnozę.
Jeżeli faktycznie okazałoby się, iż przyczyny Pańskich trudności wynikają z funkcjonowania psychicznego, to można podjąć odpowiednie leczenie, tj. np. psychoterapię indywidualną bądź grupową. Proces psychoterapii może pomóc redukować, a nawet zupełnie zniwelować cierpienie, które Pan doświadcza w swoim życiu.
Mam nadzieję, iż choć trochę wskazałem Panu możliwą drogę działania.

Pozdrawiam

Maciej Majewski
Dzień dobry, sugerowałabym konsultacje z psychoterapeutą w celu określenia przyczyn problemu. Specjalista w kontakcie indywidualnym określi jaka forma terapii byłaby dla Pana najkorzystniejsza. Warto nie zwlekać z podjęciem decyzji o konsultacji z uwagi na zwiększanie częstotliwości powracających myśli.
Proponuję skorzystac z psychoterapii w nurcie psychodynamicznym, gdyż zgłaszany przez Pana problem ma związek z Pańską strukturą osobowości. Po 3-4 konsultacjach postawiona zostanie diagnoza i będzie można rozpocząć psychoterapię. Pozdrawiam Sandra Pazgan
Witam Pana
To, co wydaje się ważne w Pańskim opisie :
myśli mają charakter obsesyjny, i dręczą pana od iluś lat, także w poprzednim związku,
oprócz dręczących myśli, męczą Pana odczucia somatyczne
odczuwa też pan lęk, ale nie napisał Pan, czego się Pan obawia
Podsumowując:
Pańska emocjonalność jest zaburzona dość znacząco, i sądzę,że wskazane jest podjęcie psychoterapii psychoanalitycznej, bądź psychodynamicznej.
Pozdrawiam
Szanowny Panie,
źródło Pana problemu w tym momencie jest ukryte, aby je poznać oraz zrozumieć sens objawów jak na przykład powracających, natrętnych myśli, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy psychoterapeutycznej.
Pozdrawiam,
Agata Kulpa-Kulpińska
Z opisu który Pan zamieścił na pierwszym planie pojawia się lęk. Z pewnością objawy, których Pan doświadcza zarówno o podłożu psychosomatycznym jak i obsesyjnym, wymagają profesjonalnego wsparcia w postaci psychoterapii. Proponuję wybrać terapeutę z nurtu psychoanalitycznego z uwagi na głębokość opisanych zaburzeń oraz efektywność takiej formy leczenia w Pana przypadku. Pozdrawiam serdecznie.
Objawy jakie Pan opisuje: lęk, uczucie ściśniętej głowy, objawy psychosomatyczne podobne do objawów choroby nowotworowej czy natrętne myśli to problemy nerwicowe -profesjonalna psychoterapia pozwoli zrozumieć swoje emocje oraz uwolnić się od dolegliwości. Pozdrawiam serdecznie.