Witam,Jestem w 35 tc + 4 dni, wczoraj miałam wizyte u ginekologa no i pobranie krwi m.in. na żółta

4 odpowiedzi
Witam,
Jestem w 35 tc + 4 dni, wczoraj miałam wizyte u ginekologa no i pobranie krwi m.in. na żółtaczke typu B.
Czy jezeli byłam skaleczona na rece no i rana jest i miałam kontakt z krwią mojego partnera istnieje jakiekolwiek ryzyko ze moglabym zarazić sie WZW B ? Ta sytuacja wydarzyła sie wczoraj wieczorem już po wizycie ginekologa, a teraz sie obawiam czy np. wyniki, mogłyby wyjść jakieś zafałszowane?
Skoro normalnie funkcjonujemy, tzn. współżyjemy, do tego oczekujemy dziecka to gdyby miało dojść do jakiegokolwiek zarażenia to by już dawno doszło do tego poprzez kontakty seksualne, wiec ta styczność krwi z raną już nie ma znaczenia??
Dodam że ja jestem 96 rocznik sierpień, a mój partner 95 rocznik luty.
Nie mam na tą chwile dostepu, żeby zobaczyć jak to było ze szczepionkami..
Z góry bardzo dziekuje za odpowiedz.
Pozdrawiam ;)
Proszę nie przesadzać.

Szanowna Pani - proszę poczekać na wynik i wtedy będziemy rozważać - proszę nie martwić się o przyszłość ;-) pzdr artur mazur kalisz
Witam
A czy partner choruje na WZW B?Jeżeli nie to nie ma ryzyka zarażenia
Powinna pani powtórzyć sobie badanie w kierunku WZW typu B
Pozdrawiam
Szanowna Pani ! Ciekawym jest jak to możliwe że rana na ręku miała kontakt z krwią partnera ...? To po pierwsze . Po wtóre ! Nie tylko WZW-B możemy się zarazić przez kontakt z krwią . Oczywiście nie zawsze dochodzi do transmisji wirusa w trakcie współżycia . I oczywiście nie natychmiast można to potwierdzić odczynami . Istnieje zjawisko okna immunologicznego . Odczyny ulegają seropozytywizacji po 4-5 tygodniach . Problem raczej dla lekarza zakaźnika . Pozdrawiam !