witam jestem po udarze od 2013 roku poruszam sie bez kuli ale potrzebuje rehabilitanta,który pomorze

32 odpowiedzi
witam jestem po udarze od 2013 roku poruszam sie bez kuli ale potrzebuje rehabilitanta,który pomorze mi prawidłowo sie poruszać.moje kolano przy chodzeniu nie zgina się
Dzień dobry, w Pana przypadku należałoby ocenić przyczynę problemu w stawie kolanowym. Czy podłoże znajduje się w osłabionej sile mięśniowej m. trójgłowego łydki. Czy może z powodu zmian zwyrodnieniowych stawu kolanowego. W pierwszym przypadku radziłbym konsultację z terapeutą neurorozwojowym PNF lub Bobath dla dorosłym. W drugim przypadku kontakt z osteopatą lub dobrym terapeutą manualnym
Łączę pozdrowienia
dr Jakub Pawłowski

Brak zgięcia w kolanie przy chodzeniu jest zapewne związany ze spastyką, chyba, że doznał Pan/Pani jakiegoś urazu. Spastyka to trudny temat w terapii, najczęściej nie udaje się usunąć tego problemu całkowicie. polecam poszukać terapeutów pracujących neurofizjologicznie np. metodą Bobath dla osób po udarze. Pozdrawiam
Z jakiej miejscowości Pan jest ?
Zapraszam do współpracy
Dzień dobry. W jakim mieście Pan/Pani mieszka?
Witam,rozumiem że jest Pan z okolic Koszalina, ja niestety nie zajmuje się pacjentami neurologicznymi.pozdrawiam
Witam
Żeby móc odpowiedzieć na pytanie co da się zrobić w tym przypadku, musi Pan przyjść na wizytę. Bez badania i testów funkcjonalnych nie jestem w stanie odpowiedzieć czy Pana oczekiwania będą możliwe do realizacji. Udar wiąże się z uszkodzeniami neuronów odpowiedzialnych za różne funkcje i pewne mogą być nie do odzyskania. Możliwe wtedy jest wykształcenie mechanizmów kompensacyjnych i wykorzystanie zewnętrznych pomocy mechanicznych np: ortez specjalnego typu.
Pozdrawiam
Witam,proszę poszukać rehabilitanta,który ćwiczeniami dotrze do odruchowej lokomocji.W takiej odruchowej lokomocji jest wzorzec ruchu zawierający funkcje zgięcia kolana w odpowiedniej fazie kroku.Taki rehabilitant torując odruchową lokomocję ujmuje postawę i jej funkcję kompleksowo reaktywując funkcje,które zostały wcześniej utracone :)Pozdrawiam.
A skąd piszesz? Zajmuję się rehabilitacją ortopedyczną i neurologiczną
Szanowna/y Pani/e,
za zginanie kolana odpowiedzialne są bezpośrednio mięśnie tylnej grupy uda, które zapewne są znacznie osłabione.
Pomocne mogą okazać się m.in.
- ćwiczenia wzmacniające
- elektrostymulacja

Zapraszam po więcej informacji. Adres mojego gabinetu: Pruszków, ul. Rysia 16

Pozdrawiam,
Marcin Ciesielski
medi-fit.pl
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam, zapewne potrzebny Panu terapeuta PNF bądź Bobath,jednak Terapia metodą Integracji Strukturalnej też mogłaby przynieść znaczną poprawę. Zależy jaki jest charakter tego ograniczenia przy chodzeniu. Zapraszam ,Fizjoterapia Lewandowski Białystok
Witam aby pomóc musielibyśmy się umówić na wizytę. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Proszę poszukać fizjoterapeuty, który specjalizuje się w rehabilitacji po udarze.
Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam Sebastian Sztylak
chętnie pomogę ..oczywiście nie jestem w stanie odpowiedziec pani na ile uda mi sie pomóc .Najpierw trzeba ocenic czemu to kolano sie nie zgina i zobaczyć na ile terapia bedzie efektywna. zapraszam...
Witam.
Proszę poszukać w swojej okolicy fizjoterapeutę, który zajmuje się przywracaniem funkcji po udarach. Pytanie jeszcze moje jest taki czy kolano przestało się zginać bezpośrednio po udarze czy też w wyniku zmian późniejszych bardziej odległych w czasie? Z pewnością ktoś się znajdzie w okolicy aby Panu/Pani pomóc, nie znam miejsca zamieszkania więc nie jestem w stanie kogoś polecić.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Jeśli mówimy o rehabilitacji w Warszawie lub okolicach zapraszam do kontaktu.
Witam, zajmuję się fizjoterapią po udarze mózgu. Dojeżdżam na wizyty domowe na terenie Łodzi lub przyjmuję pacjentów w gabinecie. W pracy wykorzystuję nowoczesne metody rehabilitacji neurologicznej. Zapraszam do kontaktu telefonicznego, abym mógł odpowiedzieć szczegółowo na ewentualne pytania. Pozdrawiam, Janusz Marchewka.
Witam, polecam rewelacyjnego rehabilitanta zajmującego się terapią dorosłych- pan Marcin Paluszkiewicz
Witam. Prawdopodobnie trzeba poprawić prawidłowe wzorce przy chodzie. Po takim czasie może to być trudne ale wykonalne. Zapraszam do gabinetu na Klonowica 9. Konsultacja jest darmowa.
Witam,

Domyślam się, że związane jest to głównie z przykurczem mięśniowym ograniczającym zgięcia. Czy do tej pory przechodziła Pani/Pan rehabilitację i z jakiego jest miasta ? Ważne jest określenie najlepiej na żywo w jakim stopniu jest ten przykurcz, by móc spróbować odwrócić sutuację. Chyba że chodzenie odbywa się przy pomocy łuski Adama (usztywnione kolano w wyproscię, wyprost nogi bardziej z biodra?)

Poproszę o ewentualny kontakt na tel lub konto e-mail z mojej strony internetowej (choć numer do mnie jest także tutaj na znanymlekarzu ;)

Kontakt@physioart. Pl

Pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski
Witam. Myślę, że potrzebna jest konsultacja w celu oceny funkcjonalnej oraz analizy dokumentacji medycznej. Wtedy będę mógł wypowiedzieć się na temat powyższego problemu.
Pozdrawiam Adamowicz
Tak. Zapraszam do BMK we Wrocławiu.
Zapraszam - Gabinet Fizjoterapii i Osteopatii Hand-Med Radom. :-)
Proszę zatem zgłosić się do jakiegoś. Pozdrawiam
Witam, zajmuję się fizjoterapią stacjonarnie w gabinecie. Myślę, że mogę pomóc.
zapraszam do kontaktu prywatnie.
pozdrawiam
Konrad Skrzat
Witam serdecznie. Niestety nie jestem wstanie pomóc osobiście, ponieważ nie pracuję z osobami po udarach. Jedyne co mogę zrobić to polecić kogoś kto jest bardziej kompetentny w tym temacie.
Dzień dobry,
bardzo chętnie pomogę Pani w procesie rehabilitacji.
Proszę o kontakt przez stronę internetową Reha AS.
Oczywiście zapraszam do gabinetu w Zakopanem. Terminy na wizyty posiadam dopiero na styczeń.
Dzień dobry,
Zapraszam do gabinetu w Milanówku.
Pozdrawiam,
Patryk Wróblewski
Dzień Dobry, zapraszam do kontaktu.