Witam Jakie produkty sa dozwolone w dnie moczanowej, chorobie nerek w stadium G3b i niedoczynnosci

7 odpowiedzi
Witam Jakie produkty
sa dozwolone w dnie moczanowej, chorobie nerek w stadium G3b i niedoczynnosci tarczycy?Chodzi mi o ograniczenie bialka i brak soli w diecie.Choroby wystepuja u mnie łacznie.
Witam serdecznie. Oczywiście ograniczenie białka i soli jest w tym przypadku słuszne. Należy również zadbać o odpowiednią podaż wody i dopasowaną dietę, dlatego polecam zgłosić się do gabinetu dietetycznego w celu ustalenia indywidualnej diety, która uwzględni wszelkie potrzeby organizmu. Dieta jest kluczowa. Pozdrawiam i życzę zdrowia

Dzień dobry, jest to temat złożony, ponieważ mimo, że mamy dostęp do tabeli produktów zalecanych i zabronionych w danych jednostkach chorobowych to niedoczynność tarczycy niedoczynności tarczycy nie jest równa. Dlatego potrzebna jest tu konsultacja żywieniowa i indywidualne dostosowanie zaleceń.
Listy produktów zalecanych w danych jednostkach chorobowych jak i listy produktów, które należy ograniczyć można znaleźć w internecie. Kluczowe w tym wypadku jest dostosowanie zaleceń do indywidualnych potrzeb pacjenta. Moim zdaniem konieczne jest ułożenie jadłospisu w gabinecie dietetyka.
Dzień dobry. W dnie moczanowej zastosowanie znajduje dieta z ograniczeniem puryn, szczególnie tych pochodzenia zwierzęcego. W chorobie nerek należy zastosować ograniczenie białka, jednak jego dokładna ilość zależy ściśle od stadium choroby. Jak chodzi o niedoczynność tarczycy, to podjęte postępowanie będzie się różniło w zależności od przyczyny choroby. Ponadto w każdej z tych jednostek chorobowych należy wziąć pod uwagę odpowiednią podaż witamin i minerałów dla optymalizacji efektów diety. Uważam, że niezbędna będzie wizyta u dietetyka, gdyż jest to zbyt wiele chorób i za mało informacji, aby formułować jakiekolwiek zalecenia ogólne. Pozdrawiam, A.Walus
Witam,
Występuje tutaj złożony problem i dieta musi być ułożona konkretnie pod daną osobę. Ogólne zalecenie to ograniczenie puryn czyli przede wszystkim wyeliminowanie zup na wywarach mięsnych i wszelkich sosów, mięso najlepiej gotowane a woda z mięsa wylana. Jeśli chodzi o ograniczenie białka to podano za mało informacji, ilość w schorzeniach nerek też jest kwestią indywidualną. Jak ograniczyć sól, po prostu używać jej mało i uważać na chleb i kupowane wędliny/szynki które mają duże ilości soli, najlepiej np.ugotować pierś z kurczaka a potem kroić ją jako szynka do chleba a chleb upiec samemu z małą ilością soli. Zamiast soli należałoby skupić się na ziołach żeby dania nabrały smaku. Niedoczynność tarczycy również wymaga eliminacji kilku produktów. Najlepiej zgłosić się do specjalisty. Zapraszam do gabinetu lub on-line.
Pozdrawiam
Olga Kapinos
witam, przy kilku chorobach dietozależnych polecam wybrać się do dietetyka w celu ułożenia jadłospisu/ zaleceń żywieniowych. pozdrawiam Anna Burszowska
Dzień dobry,
dieta w podanych schorzeniach jest możliwa do zbilansowania, ponieważ zalecenia wzajemnie się nie wykluczają. Przede wszystkim należy zastosować dietę ubogopurynową (ograniczamy dania mięsne, wywary mięsne), dodatkowo ilość białka oraz podaż potasu należy dostosować do Pani/a wyników badań. Zachęcam do konsultacji i ułożenia diety przez dietetyka klinicznego specjalizującego się w Pani/a jednostkach chorobowych. Pozdrawiam serdecznie, Marta Heller-Surowiec