Witam Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych utrudnia spalenie tkanki tłuszczowej zakładając, że

3 odpowiedzi
Witam
Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych utrudnia spalenie tkanki tłuszczowej zakładając, że odżywiam się zdrowo, liczę kalorie i uprawiam sport ? Dziękuje ze odp
Dzień dobry, nie, nie powinno to utrudniać "spalania tkanki tłuszczowej". "Zdrowe odżywianie" dla każdego brzmi inaczej, jest to dość ogólne pojęcie, a często obserwuję u Pacjentów, którzy "żywią się zdrowo", że mają nadwyżkę energetyczną dobowo. Można żywić się zdrowo, a spożywać 400 g węglowodanów - uważam, że dla kobiety to zdecydowanie za dużo, zatem widać różnice w tym stwierdzeniu. Pozdrawiam

Bezpośrednio nie powinno utrudniać spalania tkanki tłuszczowej, ale wpływa na regulacje hormonalną, co może przekładać się na problemy z redukcją masy ciała
pozdrawiam
Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych nie powinno mieć bezpośredniego wpływu na spalanie tkanki tłuszczowej pod warunkiem, że odżywiasz się zdrowo, liczysz kalorie i uprawiasz sport. Jednakże niektóre tabletki antykoncepcyjne mogą powodować wzrost masy ciała u niektórych kobiet, co jest skutkiem ubocznym hormonalnego działania tabletek. W takim przypadku, może być konieczne zmiana rodzaju tabletek antykoncepcyjnych, aby uniknąć tego efektu. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać indywidualną poradę dotyczącą wyboru odpowiedniej metody antykoncepcji.