Witam córka ma 14 lat i ciągła od paru miesięcy ma zgage. Pieczenie w gardle. ????Bierze rano naczcz

3 odpowiedzi
Córka ma 14 lat i ciągła od paru miesięcy ma zgage. Pieczenie w gardle. ????Bierze rano naczczo lek o nazwie Nilpaza20mg. I nie pomaga Pomocy... czym to leczyć ?
Bardzo możliwe, że istnieje u córki zaburzenie w powieziach koordynujących pracę aparatu trzewnego.
Z tego powodu jest możliwe, że nie dochodzi do uszczelnienia żołądka (powięź jest zbyt sztywna by procesy autoregulacji prawidłowo funkcjonowały, przez co np. pokarm po spożyciu posiłku może otwierać dolny zwieracz przełyku - mięsień, który powinien otwierać się tylko wtedy, gdy pokarm przechodzi z przełyku do żołądka).

Proponowałbym terapię u specjalisty manipulacji powięzi, po to by odtworzyć w organiźmie zdolność do kompensacji napięć w narządach i organach (w szczególności drogę pomiędzy gardłem/przełykiem/żołądkiem).

Bardzo możliwe, że u córki będą jeszcze widoczne jakieś współwystępujące objawy, które wpływają na zgagę.

Pozdrawiam
Szymon

Uważam, że najlepszym wyjściem jest skonsultowanie się z gastrologiem, który ustali przyczyny zgagi. Proszę szukać takiego, który będzie chciał dotrzeć do przyczyny dolegliwości a nie skupi się na zmniejszeniu objawów. Pozdrawiam, Dominik Zakrzewski
Dzień dobry,

warto byłoby udać się do gastrologa lub osteopaty.
Być może to postawa ciała oraz napięcia w obrębie przepony mogą byc przyczyna problemu córki. Mogą to być również zaburzenie w powieziach koordynujących pracę aparatu trzewnego. Warto skorzystać z pomocy fizjoterapeuty pracującego metodą Luggiego Stecco - Manipulacje Powięziowe ( FM).

Pozdrawiam Serdecznie

Łukasz Radziszewski