Witam, chcialem zapytac czy przy stosowaniu diety antycandida mozna wypic kawe(wiem, ze to fermentow

2 odpowiedzi
Chcialem zapytac czy przy stosowaniu diety antycandida mozna wypic kawe(wiem, ze to fermentowany napoj, ale herbata przeciez tez, czy jak wypije jedna to az tak naprawde dokarmie grzyba?) czy ma to byc mleko krowie lekko paster. czy lepiej kozie z kartonika???(innego raczej nie widzialem-pewnie sama chemia) I czy rzeczywiscie w dzisiejszych czasach jesc jogurty naturalne(tylko, ze sa tez z mleka pasteryzowanego-czyli juz ogole nie wiem czy je jesc- a dietetycy maja podzielone opinie) czy lepiej nie zawracac sobie nimi glowy(i zamiast tego zjesc porzadna kiszona kapuche) i kupic gotowe dobre skladowo kapsulki? Jaka jest naprawde prawda co do mleka(nie mam zadnych nietolerancji ) i tych niby zdrowych jogurcikow naturalnych? pomocy:(((
Jasne, że można. Nie popadajmy w skrajności. Ogólnie dieta anty grzybicza zakłada odrzucenie używek, ale kawa sama w sobie nie jest zła. Gorzej jak to jest kawa słodzona i z mlekiem to nie jest polecana. Co do produktów mlecznych - nie są złe. Zależy jaki stopień grzybicy i czy faktycznie ma pani tą dietę zalecona od dietetyka czy lekarza. Candida ciężko wybić bez antybiotyku, sama dieta może nie dać rady- ale jak najbardziej wspomoże proces leczenia. Jeśli ktoś jest gotowy na dietę mocno eliminacyjną to można wykluczyć nabiał ze względu na dwucukier laktozę, zmiana na mleko kozie niewiele da. Co do probiotyko terapii to dobry trop, ale nie chce nic zalecać bo do tego trzeba pogłębionego wywidu dietetyczno-lekarskigo :) Szukałabym pomocy u lekarza i u dietetyka. Pozdrawiam

Przy leczeniu kandydozy podstawą też odbudowa mikrobioty jelita grubego. Kolejno warto zastosować dietę przeciwgrzybiczą, laktoza jest cukrem mlecznym, dlatego ja u swoich pacjentów preferuję raczej fermentowane napoje mleczne: jogurt, kefir, maślanka. Kiszonki jako wspomaganie prozdrowotne tak, to żywność prebiotyczna, ale nie jest to podstawa terapii, ponieważ kwas solny niszczy szczepy bakterii, dodatkowo, aby one się zasiedliły w naszym jelicie muszą być wyekstrahowane z ludzkiego kału, wtedy mają zdolność adhezji do błony śluzowej.