W przeciagu pół roku w moim życiu dużo sie wydażyło. Od jakiegoś czasu nie potrafie radzić sobie z e

3 odpowiedzi
W przeciagu pół roku w moim życiu dużo sie wydażyło. Od jakiegoś czasu nie potrafie radzić sobie z emocjami jakie mnie nękają. Każdy mój dzień stał sie dla mnie wyzwaniem. Nie potrafie sie niczym zająć , zagłuszyć tego co dzieje sie w mojej głowie. Cieżko mi zasnąć a w nocy, nad ranem budzą mnie leki. Miewałem podobne stany już wcześniej ale nigdy o takim nasileniu. Rzeczy które sprawiały mi radość teraz wywołują tylko rozmyte uczucia . Zaniedbuje przez to pracę, przyjaciół, rodzinę. Choć wiem że nie mogł bym tego zrobić to miewam myśli samobójcze. Toważyszy mi przy tym ból w klace piersiowej, brak apetytu , czasamy wykonuje ruchy bez celu jak chodzenie w kółko. Czy takie stany wymagają leczenia? Czy to mogą być obiawy depresji?
Witam, z tego co Pan pisze, widzę że ten stan dość poważnie utrudnia Panu normalne funkcjonowanie w życiu codziennym. Uważam, że nie należy lekceważyć takich sygnałów i zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. To co Pan opisuje może, ale nie musi być początkiem depresji, ale napewno jest czymś poważnym. Rozmowa z psychoterapeuta, wspólne poszuka ie źródła Pana problemów jak najbardziej będzie dla Pana korzystne.
Pozdrawiam,
Paulina Stelmachowska

Witam, nie do końca rozumiem Pana pytanie. Pisze Pan o dolegliwościach fizycznych, dręczących lękach, zaniedbaniu przyjaciół, rodziny i pracy, istotnym spadku satysfakcji z życia, wręcz zanikaniu chęci do życia i pyta Pan czy wymaga to leczenia? A co będzie, jeśli nie zdecyduje się Pan na leczenie? Chyba raczej pytanie jest, jaka forma leczenia będzie najbardziej odpowiednia. Z pewnością wskazana jest psychoterapia. Kompetentny terapeuta w trakcie konsultacji oceni czy dodatkowo wskazana jest wizyta u psychiatry.
Dzień dobry. Opisywane przez Pana objawy są niepokojącę i warto byłoby się temu przyjrzeć. Proszę się nie bać sięgnięcia po pomoc. Zasługuje Pan na to, by żyć bez takiego cierpienia. Jeżeli pojawiają się myśli samobójcze lub rezygnacyjne, to warto byłoby również skonsultować się z psychiatrą. To niekoniecznie musi być depresja, jednakże na Pana miejscu bym tego nie bagatelizował. Także zachęcam do wizyty u psychologa/psychoterapeuty oraz u lekarza psychiatry.