W listopadzie 2019 po zabiegu laserem fraxelem na twarz, lekarz dermatolog przepisał mi lek Izotek (

2 odpowiedzi
W listopadzie 2019 po zabiegu laserem fraxelem na twarz, lekarz dermatolog przepisał mi lek Izotek (Nie miałam trądziku a jedynie pojedyncze niedoskonałości). Wzięłam dokładnie 3 dawki leku w odstępie dwudniowym i po każdej dawce pojawiały się u mnie nocne napady lęku: kołatanie serca, uderzenie gorąca, zimne dreszcze, poczucie zagubienia i bezsilności, wysokie ciśnienie. Po 3 dawce postanowiłam odstawić lek. Minęło pół roku (przez ten czas nie przyjmowałam żadnych leków) a powróciły wszystkie dolegliwości ze zwiększoną siłą: bezsenność, napady lęku, kołatanie serca, napady gorąca i zimne dreszcze, ciągła apatia, bezradność i bezsilność. Czy istnieje możliwość, że jest to nadal powikłanie po przyjmowaniu izoteku, pomimo tak krótkiego czasu przyjmowania? Czy jest to poważniejszy problem i powinnam skontaktować się z psychologiem. Dziękuję uprzejmie za każdą odpowiedź
Witam Panią
Objawy, które Pani opisuje nie są związane z dzialaniem leku Izotek- po pierwsze w takiej mikro-dawce, czyli stosoeanie leku co 2-3 dni działania uboczne leku nie występują, a po drugie- lek wydziela sie z organizmu po miesiącu (po tym okresie można już nawet zachodzić w ciąże co bezwzględnie jest przeciwskazane w trakcie brania leku), więc lek nie może dawać takich objawów.
Wizyta u psychologa powinna pomóc rozwiązać Pani problemy.
Pozdrawiam!
Dr ARW

Dzień dobry, nie wydaje się być prawdopodobnym, aby objawy, które obserwowała Pani w trakcie tak krótkiej terapii Izotekiem były działaniem niepożądanym. A obecne objawy na pewno nie mają związku z poprzednim leczeniem. Pozdrawiam Monika Sikorska