w lewej sutku mam włokniaka 14mm czy są przeciwskazania do zabiegu powiększania piersi ?czy najpierw

6 odpowiedzi
w lewej sutku mam włokniaka 14mm czy są przeciwskazania do zabiegu powiększania piersi ?czy najpierw należy go usunąć ?
Radziłbym najpierw wykonać operację usunięcia włókniaka lub połączyć oba zabiegi.

Szanowna Pani.
Nie ma przeciwwskazań bezwzględnych. Jednak najlepiej jest w trakcie operacji powiększenia usunąć guzek bez dodatkowych ciec.
Wszystko zależy od oceny na konsultacji na która serdecznie zapraszam. Wtedy będzie można uzyskać pełną odpowiedz
Zapraszam na konsultacje zwłaszcza ze w tym mc możemy zaproponować obniżona cenę po opłacie przez internet proszę odwiedzić stronę Timeless com Janusz Jaworowski
Sugeruję wizytę: Powiększanie piersi - 200 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pacjentko
Generalna zasada brzmi: usunąć zmianę z gruczołu piersiowego, zwreyfikować histo-poatologicznie, a następnie dopiero po otrzymanym wyniku histo-patologicznym /pod warunkiem że jest korzystny/ poddać się zabiegowi powiększenia piersi.
Jeśli jest to zmiana w usg niepodejrzana, nie ma pani obciążen rodzinnych w kierunku raka piersi, zazwyczaj istnieje możliwość usunięcia jej (i wysłania do badania histopatologicznego) w trakcie operacji powiększenia piersi.
Witam,

Najlepiej udać się na konsultację z opisem USG .
W trakcie wizyty lekarz będzie mógł podjąć decyzję w sprawie jednoczasowego usunięcia zmiany .

Pozdrawiam
Witam. Istotnym pytaniem którego pani nie zadano jest to w jakim jest pani wieku ponieważ ryzyko wystąpienia zmiany złośliwej wraz z nim wzrasta. Sugerowałbym dokładną diagnostykę. Do rozważenia mammografia i biopsja zmiany. Usuwanie zmiany bez pierwotnej weryfikacji hist -pat może niestety okazać się nieodwracalnym błędem! Bez takiej pewności nie jest wskazane łączenie obu zabiegów.