w lewej stronie na plecach zauwazylam jakis garb..jakby przesunela mi. lewa lopatka ..co robic zeby

7 odpowiedzi
w lewej stronie na plecach zauwazylam jakis garb..jakby przesunela mi. lewa lopatka ..co robic zeby to wrocilo na swoje miejsce.prosze o pomoc
Trzeba sprawdzić u lekarza czy nie jest to jakaś poważna patologia - czy nie ma objawów stanu zapalnego lub nowotworu. Jeżeli wykluczymy przeciwwskazania można spróbować przywrócić prawidłowe ustawienie kręgów lub żeber u fizjoterapeuty ze specjalizacją terapeuty manualnego stawów, chiropraktyka lub osteopaty. Często trzeba odpowiednio popracować ćwiczeniami, żeby nieprawidłowe ustawienie nie nawracało. Pozdrawiam

Należy udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty, aby ocenił co jest przyczyną i zaproponował odpowiednie postępowanie. Być może nie jest to nic poważnego i uda się Pani pomóc kilkoma zabiegami. Pozdrawiam!
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl
Dzień dobry. Proszę zapisać się na wizytę do lekarza POZ. Po zbadaniu przez lekarza i wykluczeniu patologii klatki,piersiowej może być wskazana konsultacja ortopedyczna. Pozdrawiam
Witam. Bez wywiadu i konkretnej diagnozy manulno-terapeutycznej nie będzie możliwości, aby ocenić co Pani wyczuła, bądź zaobserwowała w lustrze. Potrzebna jest Pani ocena terapeutyczna. Pozdrawiam
Witam. Albo to jest skolioza na którą dopiero teraz zwróciła Pani uwagę albo wadą łopatki np scapula alata. Jak to zobaczy fizjoterapeuta wyjaśni się sprawą. Zapraszam na konsultację i pozdrawiam serdecznie.
Bez konsultacji ,nie da się odpowiedzieć .Zapraszam serdecznie.
Dołączam się do zalecenia wizyty u lekarza lub fizjoteraputy. Dokładny wywiad i badanie pozwolą postawić diagnozę, a wtedy można dopiero się zastanawiać co z tym zrobić "by wróciło na miejsce"