W kwietniu zdiagnozowano u mnie przewlekłe autoimmunologiczne zapalanie tarczycy widoczne na obrazie

1 odpowiedzi
W kwietniu zdiagnozowano u mnie przewlekłe autoimmunologiczne zapalanie tarczycy widoczne na obrazie USG (Anty-TPO w normie 20,90, Anty-TG 488,00, TSH 2,30) Pani Doktor zleciła mi kontrole TSH, w maju wynosiło: 1,87, w lipcu: 0,14 (!) w sierpniu: 5,74, zrobiłam badanie kontrolne trzy dni później i 6 sierpnia TSH wyniosło: 8,33 (Anty-TPO, FT4, FT3 w normie) Udałam się na wizytę do innej endokrynolog, Pani Doktor od razu stwierdzila niedoczynność i przepisała mi Letrox 50 najpierw pół tabletki, a po dziesięciu dniach cała, nawet nie zwróciła uwagi na wynik TSH z lipca. Czy przy takich skokach TSH przepisuje się od razu leki? Boje się, że w ciągu kilku dni TSH może się znacznie obniżyć i leki mogą wywołać jakieś skutki uboczne. Bardzo proszę o odpowiedź.
Witam z badań wynika iż jest niedoczynnosc tarczycy w przebiegu przewlekłego autoimmunologicznego zapalenia tarczycy - leczenie celowe jak najbardziej z wczesna kontrola TSH za 4 tyg. I ewentualna midyfikacja dawki leku Pozdrawiam