W dolnej szczęce lewa jedynka mocno się rusza, czy należy zrobić implant?

4 odpowiedzi
W dolnej szczęce lewa jedynka mocno się rusza, czy należy zrobić implant?
Dzień dobry, w celu zdiagnozowania problemu niezbędna jest konsultacja i zidentyfikowanie powodu problemu. istnieje prawdopodobieństwo występowania stanu zapalnego w obrębie korzenia. Zapraszam serdecznie.

Implant to b. dobre rozwiązanie właśnie w oklicy dolnej jedynki. Ale należy wjęcej o pacjencie i jego ogólnym stanie zdrowia wiedzieć zanim podejmie się ostateczną decyzję o leczeniu.
Do oceny przyczyn niestabilności jedynki oraz możliwości i perspektywy leczenia implantologicznego lub innych możliwych rozwiązaniach, konieczna będzie co najmniej wizyta w gabinecie i zobrazowanie tomografem, czyli zdjęcie 3D tzw cbct. Pozdrawiam, Renata Sznajder
Witam!
Siekacze dolne to najmniejsze zęby u człowieka i wczesna ich utrata jest bardzo częsta. Aby móc zastosować implant konieczne jest spełnienie kilku warunków.
Zapraszam na konsultację. Konieczne jest badanie oraz diagnostyka rtg.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska