W ciągu roku przytyłam 10kg, pierwsze badanie na tarczyce wyszło trochę zle, drugie po 2 mcach ideal

3 odpowiedzi
W ciągu roku przytyłam 10kg, pierwsze badanie na tarczyce wyszło trochę zle, drugie po 2 mcach idealnie. A dalej tyje a jem tyle samo, teraz trochę zdrowiej
Dzień dobry. W pierwszej kolejności warto byłoby powtórzyć badania laboratoryjne - w tym dokładne badanie tarczycy (badanie poziomu hormonu TSH, fT3 i fT4 oraz przeciwciał przeciwtarczycowych: aTPO oraz aTG) oraz wyznaczyć krzywą glukozową i insulinową, aby zweryfikować, czy nie pojawia się insulinooporność. Jeżeli badania nic nie wykażą wtedy trzeba przyjrzeć się Pani aktualnej diecie, aby sprawdzić czy nabieranie masy ciała nie jest związane po prostu z błędami żywieniowymi. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do kontaktu.

Dzień dobry,

Z wyrazami szacunku,
Mateusz Durbas
Dietetyk Kliniczny
Witam, warto dokładnie przeanalizować Pani dietę. Jaką wartość odżywczą Pani dostarcza organizmowi w jakich proporcjach dostarczane są poszczególne składniki odżywcze, czy są to posiłki regularne. Dobrze było by powtórzyć badania, rozszerzając je w kierunku nietolerancji pokarmowych. Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.