USG po operacji ginekologicznej

5 odpowiedzi
Witam,pod koniec sierpnia br miałam robioną operacje usunięcia ok.10 mięśniaków metodą laparotomia,miomektomia oraz drenaż.
W połowie pażdziernika zrobiłam usg jamy brzusznej ze względu na uczucie posiadania kulki w sobie po stronie prawej gdzie miałam dren.Odczuwałam ten dyskomfort wyłącznie podczas leżenia na plecach oraz na lewym boku.Podczas wykonywania badania zostało dodatkowo zrobione usg macicy i jajników przez powłoki brzuszne.Wynik narzadów w jamie brzusznej bez zastrzeżeń zaś:macica duża,mięśniakowatą z licznymi guzkami do 3 cm.
Po tej diagnozie po tygodniu zostało zrobione znów usg tym razem u ginekologa drogą przepochwową.Okazało się że wszystko dobrze,nie ma żadnych zmian w macicy.Moje pytanie brzmi skąd taka rozbierzność wyników badania?Czy któryś lekarz wział guzki za coś innego? Nie wiem który wynik odzwierciedla rzeczywisty stan narządu rodnego? Proszę o pomoc.
Szanowna Pani.
Nie wiem skąd rozbieżności, nie widziałem Pani osobiście więc nie mogę się odnieść do zapytania. Jedyne co mogę zrobić, to zaprosić Panią do badania w celu uzyskania trzeciej opini.
Pozdrawiam, Sobiesław Kaszowicz

Dzień dobry
Sugeruje udać się do zaufanego ginekologa i wykonać dokładne badanie USG dopochwowe. Badanie głowica przezbrzuszna jest mniej dokładne.
Witam,
Do oceny narządu rodnego służy usg sondą dopochwową i ten wynik jest wiążący.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Zawsze najdokładniesze jest USG dopochwowe. Czasem miejsca pooperacyjne przypominają mięśniaki ale po wygojeniu to zanika. Warto wykonać USG kontrolne po 6 miesiącach. Pozdrawiam .
Szanowna Pani
Ogólnie mówiąc USG przezpochwowe jest dedykowane do oceny narządu rodnego, ocena pozostaje jednak subiektywna, zależna od umiejętności lekarza i posiadanego sprzętu. tak więc trudno mi w oparciu o Pani wypowiedź ocenić który wynik był prawdziwy. Zawsze ma Pani prawo do weryfikacji ultrasonograficznej w innym miejscu. Pozdrawiam