uczulenie na farby do ścian?

1 odpowiedzi
Uczuliła mnie (najpradowpodobniej) farba którą pomalowane zostalo mieszkanie. Za pierwszym razem wystapilo swedzenie szyi ktore z kazdą godziną przybierało na sile + pojawiły się swędzące plamy na twarzy i puchnięcie powiek, utrudnione oddychanie. Przepisany advantan i leki przecihistaminowe (Allertec i Clemastinum) + zalecenie nie przebywania w tym mieszkaniu.

Następnie mieszkanie wietrzyło się przez 2 tygodnie - po powrocie i spędzonej jednej nocy nastąpiła natychmiastowa rekacja - rano obudziłam się z plamami (policzki, broda, czoło, silne zapuchnięcie powiek). Ponownie wyprowadzilam się na kolejne dwa tygodnie.

Z racij tego że byliśmy pewni, że to uczulenie na farbę- została ona ściągnięta przez specjalistów tym się zajmujących.

Sciany zostały pomalowane nową farbą - Beckers (które posiada atest PTA - Polskiego Towarzystwa Alergologinczego) Mieszkanie wietrzyło się 10 dni. Po powrocie nie pojawiły się znaczące objawy skóry, takie jak wcześniej, wystąpiły dopiero po tygodniu pobytu (ale w mniejszym stopniu - lekkie/nieznaczne zapuchnięcie powiek+ mocno swędzące, podpuchnięte zaczerwieniania w okolicy policzków i skroni, ogólny świąd skóry)

Czy jest możliwe, aby akualnie wystepujace podrażnienie twarzy było nadal spodowane przebywaniem w tym mieszkaniu? Czy nadal coś może uwalniać się ze ścian i mnie uczulać? Czy obecne podraznienie moze miec zupelnie inne przyczyny?

Pozdrawiam i proszę o rade.
Jak najbardziej to jest istotne podejrzenie alergii. Zapraszam do Łodzi szpital Świętej Rodziny natychmiast zrobimy testy płatkowe na chemie. Ale minimum tydzień nie.może Pani brać. leków. na alergię. Wystarczy się zapisać przez znany lekarz i przyjechać. Pozdrawiam Tomasz Grzelewski.