Tydzien temu miałem wesele i zdecydowałam sie na buty z wysokim obcasem. Przetańczyłam w nich całe w

4 odpowiedzi
Tydzien temu miałem wesele i zdecydowałam sie na buty z wysokim obcasem. Przetańczyłam w nich całe wesele i poprawiny. Stopy mnie bolaly ale bylam przekonana, ze to efekt odciskow. W poniedzialek obudziłam się ze zdrętwiałymi palcami u stopy prawej nogi. Zdrętwienie było tak silne ze praktycznie nie czułam palców tylko denerwujące mrowienie. Ruszam palcami normalnie ale odczuwam przez caly czas dyskomfort. Codziennie uzywam masazera, aby poprawic krazenie. Mija już 7dzień i nadal jest coś nie tak. Próbowałam to rozmasowywać ale nie daje większych efektów. Buty nie były kryte, przod buta byl na paskach. W trakcie wesle nakleilam na prawa noge plaster compleed, przez co zmniejszyla sie powirzchnia w bucie . Powinnam iść do lekarza czy poczekać aż przejdzie?
Dzień dobry,
Proponuję zgłosić się do lekarza lub fizjoterapeuty który oceni na jakim poziomie kończyny doszło do zaburzenia. Jeżeli po tygodniu problem nie znika to najprawdopodobniej sam nie ustąpi gdyż jest to czas w którym ewentualny stan zapalny powinien ulec wygaszeniu.
Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia

Jeżeli po takim czasie dretwienie nie znika powinna się Pani udać do specjalisty, żeby ocenić stopę, ukrwienie w obrębie podudzia i napięcia w tym rejonie które mogą poprzez ucisk dawać tego typu objawy.
Najpierw proszę udać się do fizjoterapeuty. On oceni, gdzie leży przyczyna. Jeżeli nie będzie w stanie pomóc, wtedy zasugeruje albo badanie dodatkowe, albo odeśle do odpowiedniej specjalizacji lekarza. Pozdrawiam
Jeśli utrudnia funkcjonowanie, nie pozwala spać i sprawia, że tylko o tym jest Pani w stanie myśleć to udać się do specjalisty. Im szybciej tym lepiej bo w najlepszym przypadku rozwieje obawy i uspokoi. To jest bardzo ważne dla higieny naszego umysłu. Pozdrawiam DW