Trzy tygodnie temu straciłam męża mial zaledwie 29lat nie potrafie sie otrząsnać jestem załamana ..

5 odpowiedzi
Trzy tygodnie temu straciłam męża mial zaledwie 29lat nie potrafie sie otrząsnać jestem załamana .. bylismy razem 10lat tak bardzo mi go brakuje że nie potrafie sobie z tym poradzić.. ciągle płacze..
Witam. Jest Pani w bardzo trudnej chwili. Jest to czas na żałobę, zadumę i opłakiwanie bliskiej osoby. Proszę pozwolić sobie na opłakiwanie straty w naturalny dla siebie sposób. Jeżeli stan ten będzie się nadmiernie przedłużał (powyżej pół roku) to warto sięgnąć po pomoc specjalisty (psycholog, psychoterapeuta).

Dzień dobry. Trzy tygodnie to bardzo krótki czas. Trudno oczekiwać, że po tak dotkliwej stracie ból minie w ciągu kilku chwil. Rozpoczął się u Pani proces żałoby, co oznacza, że Pani organizm i psychika próbuje przetworzyć to, co się wydarzyło, i odzyskać zachwianą równowagę. To może potrwać. Ważne, by zrozumieć, że sama żałoba nie jest zaburzeniem ani problemem, a raczej sposobem poradzenia sobie. Jeśli jednak ma Pani poczucie przytłoczenia, jest Pani trudno, zachęcam, by skorzystać ze wsparcia psychologa lub psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie.
Warto aby udała się Pani do psychoterapeuty, który pomoże Pani przejść przez ten trudny okres żałoby w którym obecnie się Pani znajduje. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk
W sytuacji w jakiej się Pani znalazła trudno jest powiedzieć cokolwiek zbawczego. Zdaje się, iż wówczas nic tak naprawdę nie może zdjąć ciężaru dojmujących emocji. W zakresie możliwych interwencji pozostaje, jednak złagodzenie bólu we wspólnym byciu z innymi i sobą samym. Spotkania z psychoterapeutą, któremu mogłaby Pani zaufać na pewno pomogłyby w przebyciu tego trudnego okresu.
Bardzo Pani współczuję straty. To taki czas, w którym dobrze byłoby zająć się sobą i swoimi przeżyciami. Proszę o siebie zadbać i udać się do psychoterapeuty. Razem będzie Pani lżej przejść przez trudne dni żałoby po mężu. Pozdrawiam