Trzy miesiące temu pracując przy domu na drabinie spadłem z niej i upadlem na sztywna nogę przeszyl

4 odpowiedzi
Trzy miesiące temu pracując przy domu na drabinie spadłem z niej i upadlem na sztywna nogę przeszyl kolano ogromny ból i usłyszałem jakiś trzask nie mogłem wg stanąć na nodze po jakimś czasoe ustapilo to lecz powraca co jakiś czas a zawsze gdy siedzę w jednej pozycji np w samochodzie ból kolana powraca i narasta nie do wytrzymania co to może być?
Witam
Proszę zrobić podstawowe badanie na początek RTG, najlepiej Rezonans Magnetyczny. Być może uszkodził Pan łąkotkę. Podczas takiego upadku to wysoce prawdopodobne. Mogło także dojść do uszkodzenia więzadeł kolana.Jeśli w opisie tych badań nie zostanie stwierdzony uraz kostny lub tkanek miękkich sprawa jest dla fizjoterapeuty. Osoba z doświadczeniem szybko oceni jakie struktury uległy nadwyrężeniu podczas upadku i wprowadzi właściwe leczenie i trening.

Proponuję w pierwszej kolejności zasięgnąć opinii lekarza (badanie czynnościowe oraz zlecenie badań obrazowych) a następnie fizjoterapeuty. Nawet przy założeniu że staw będzie wymagał unieruchomienia terapeuta podpowie jak postępować by jak najszybciej dojść do siebie (praca z resztą ciała).
Witam serdecznie.
Uraz o którym Pan wspomina może generować wiele problemów w stawie i nie da się stwierdzić co było przyczyną słyszalnego trzasku, który z dużym prawdopodobieństwem był efektem uszkodzenia jakiejś struktury. Możliwe, że dotyczy to łąkotki. Należy udać się równolegle do lekarza by zalecił badania obrazowe jak również do fizjoterapeuty, który już może wspomagać leczenie po wcześniejszym przeprowadzeniu badania i postawienia hipotezy dot. diagnozy.
Pozdrawiam
Robert Hetman
Trudno powiedzieć na pewno. rzeczy które się mogły uszkodzić to zarówno wiezadła jak i łękotka oraz chrząstka. Najprościej zrobić usg i z tym iść do fizjoterapeuty, lub iść do fizjoterapeuty który ma doświadczenie w diagnostyce stawu kolanowego. Pozdrawiam i trzymam kciuki.