Trzy miesiące temu podczas gry w piłkę nabawiłem się urazu prawego kolana (wewnętrzna część), po czy

4 odpowiedzi
Trzy miesiące temu podczas gry w piłkę nabawiłem się urazu prawego kolana (wewnętrzna część), po czym następny dzień zmuszony byłem poruszać się o kuli. Nie pojawiły się żadne obrzęki ani siniaki. Miesięczna przerwa w uprawianiu sportu spowodowała ustąpienie bólu, jednak tylko podczas codziennej eksploatacji. W trakcie gry i mocniejszych kontaktach nogi z piłką czy szybkich zmianach kierunku biegu ból powracał i powodował dyskomfort uniemożliwiający grę w piłkę. Zdjęcie RTG nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Po dzisiejszym badaniu USG stwierdzono u mnie przebyte naderwanie więzadła pobocznego piszczelowego. Zalecono mi oszczędzenie oraz ewentualne zabiegi fizykoterapii. Jakie zabiegi są najskuteczniejsze przy takich dolegliwościach? Czy mogę przywrócić kolano do pełni zdrowia jakimiś domowymi ćwiczeniami/sposobami oprócz maści rozgrzewających?
Witam
Domowe sposoby mogłyby wystarczyć gdyby już Pan nie grał. Jeśli chce Pan grać polecam konsultację u fizjoterapeuty/terapeuty manualnego. Jeśli jest ból podczas intensywnego wysiłku świadczy on o stałym procesie przeciążeniowym, który bez właściwej terapii nie zostanie wyleczony. Terapia i trening leczniczy pozwolą Panu wrócić do aktywności bez problemu. Pozdrawiam

Witam
W więzadle występuje proces naprawczy niestety tez powstaje blizna i usztywnienie więzadła co podczas ruchu może podrażniać mechanoreceptory i powstawanie bólu. Wprowadzenie kolagogenezy powinno powinno przebudować więżadło.
Pozdrawiam
Sebastian Kalata- Warszawska Rehabilitacja
Witam polecam konsultację u sportowego fizjoterapeuty, można zastosować u Pana ćwiczenia wzmacniające - izometryczne, lekkie masaże oraz zabiegi z medycyny fizykalnej.
Michałowicz, życzę powrotu do zdrowia.
Z rozwiązań polecam:
1) Ruch
2) Manipulacje Powięzi
3) Igłoterapia

Generalnie chodzi o to, by wyciszyć wciąż podrażnione receptory czuciowe, które generują podczas ruchu ból.
Proszę znaleźć sobie dobrego fizjoterapeutę mającego doświadczenie w wymienionych metodach.

Pozdrawiam,
Szymon
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.