Terapia małżeńska-koszt wizyty

4 odpowiedzi
Jaki jest koszt spotkania? Ile spotkań " średnio " wymaga taka terapia?
Oraz jaka jest pani skuteczność - rozwody vs pozostanie w związku?
U mnie koszt wynosi 250 złotych za 75 minut. To ile jest spotkań zależy od problemu z którym dana para zgłasza na terapię, dlatego nie sposób jest udzielić odpowiedzi na tak zadane pytanie.
Skuteczność terapii zależy przede wszystkim od motywacji pary małżeńskiej do pracy nad problemem; terapeuta niczego "nie załatwi" za parę małżeńską.
Terapia musi być świadomym wyborem pacjentów, czy rzeczywiście chcą coś dla siebie w tym związku zrobić/zmienić?
W moim przypadku - ja umawiam się z parą na konsultację i dopiero później jest wspólnie podjęta czy para ta decyduje się na pracę terapeutyczną oraz czy ja jestem odpowiednią osobą dla nich do poprowadzenia tej terapii.
Nie zawsze po konsultacji jest terapia, czasem odmawiam prowadzenia tej pary, albo przekierowuję w inne miejsce np. do przychodni; ale zawsze jest to b. szczegółowo omawiane z tymi ludźmi, którzy zwracają się o pomoc psychologiczną.
Nie wiem, czy jest to odpowiedź satysfakcjonująca, ale ja tak praktykuję.
Pozdrawiam serdecznie, Janina Czech

Witam. Koszt czterech sesji konsultacyjnych 1,5 h to 150 zł, natomiast sesji psychoterapeutycznych 50 min - 120 zł. Prowadzę psychoterapię w nurcie psychoanalitycznym. Sesje odbywają się raz w tygodniu. Długość trwania psychoterapii jest indywidualna dla każdej pary/małżeństwa i zależy od stopnia trudności osób zgłaszających się po pomoc, a jej zakończenie jest wspólnie ustalane przez psychoterapeutę i Klientów Jeśli chodzi o moją skuteczność, to bardzo dużo zależy od motywacji partnerów/małżonków do pracy nad związkiem i chęci pozostania w nim pomimo kryzysów i problemów. Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu telefonicznego. Milena Wasiak
Koszt 150,00. "Skuteczność" nie zależy od terapeuty tylko od partnerów i obranego przez nich samych celu terapeutycznego . Pozdrawiam.
Nie zajmuję się pracą z parami, jednak wiem, że w Warszawie koszt jednego (zazwyczaj 1,5 godzinnego spotkania) to około 200zł. Ilość spotkań zależy od potrzeb osób zgłaszających się. Czasem są to 3 czasem dużo więcej spotkań, które odbywają się zazwyczaj co 2 lub 3 tygodnie.