Szyna relaksacyjna

3 odpowiedzi
Szyna relaksacyjna. Mam wadę zgryzu, raczej nie jakąś ogromną, ogólnie nie przeszkadza mi życie z tym.
Często słyszę, że w trakcie snu zgrzytam zębami, czasami budziłam się z mocno zaciśniętymi szczękami, bywały momenty, że nie mogłam jeśc śniadania, bo po nocy zeby sprawiały wrażenie wciśnietych w dziąsła :) (mam tak od dziecka. obecnie jestem już 27 letnią kobietą. Wyniki
Mam pytanie:
1.Czy w kazdym gabinecie stomatologicznym mogę uzyskać pomoc w tym temacie? tj. zaopatrzyć się w taką indywidualną szynę?
2. czy wada zgryzu jest jakąś przeszkodą by takową szynę zakładać do snu?
3. Jak cenowo wygląda sprawa zakupu/dopasowywania szyny w gabinecie?
Witam!
Przede wszystkim polecam na początku upewnić się, jaka jest przyczyna zaciskania zębów i dopiero zdecydować się na właściwe leczenie (od lipca zapraszam na konsultację).
Natomiast odpowiedzi na Pani pytania to:
1. Nie w każdym gabinecie wykonywane są szyny relaksacyjne.
2. Wada zgryzu nie powinna stanowić problemu.
3. Szyna relaksacyjna to koszt w granicach 350-400zł.
Pozdrawiam!

Dziekuje bardzo za pytania. Dla osob z bruksizmem bardzo dobrym rozwiazaniem jest fizjoterapia narzadu żucia. W gabinecie DentalCare wspolpracujemy z jednym z niewielu w Polsce fizjoerapeutów i mozemy sie pochwalic bardzo dobrymi efektami leczenia pacjentow.
Szyna relaksacyjna jest pewnym posrednim rozwiazaniem. Pani zeby nie beda sie wycieraly poniewaz zablokuje to szyna, jednakze nie zlikwiduje to problemu. Szyny relaksacyjne mozna wykonac w duzej ilosci gabinetow w calej Polsce. Wada zgryzu nie jest przeszkoda aby szyne stosowac. W DentalCare koszt szyny relaksacyjnej to 350zł.
Pozdrawiam
ad. 1 nie wiem czy w kazdym gabinecie, to zalezy od lekarza
ad.2 wada zgryzu raczej nie jest przeszkoda
ad.3. cena jest uzalezniona od rodzaju szyny ktora dla danego pacjenta jest wykonywana