Syn przestał robić kupę:( wyglądało na zatwardzenie tym bardziej ze wcześniej brał antybiotyk na zap

2 odpowiedzi

Syn przestał robić kupę:( wyglądało na zatwardzenie tym bardziej ze wcześniej brał antybiotyk na zapalenie oskrzeli, wiec syrop. Nie pomógł, czopek tez nie, dopiero go oczyściła lewatywa. Ale dalej nie robił. Lekarz dał dicopeg 4 saszetki dziennie. Poszło tak ze zaczął popuszczać cały czas. Po kilkanaście razy dziennie w majtki. Znowu lekarz, usg bez zarzutu. Jak przychodzi kupa to on się pręży cały jakby chciał ja zatrzymać w środku. Z drugiej strony chce do wanny z ciepła woda ( wtedy robi kupę bo go rozluźnia) i wyglada jakby chciał zrobić ale nie może:( już nie wiemy co robić. Nic go nie boli, nie gorączkuje, nie jest chory. Namawialiśmy nic, prosiliśmy nic, nic nie mówimy - tez nie pomaga. Czy szukać dalej przyczyny fizjologicznej czy psychologa? Strasznie jest unormowany ta sytuacja i my tez:(
Czasami u dzieci występuje wstrzymywanie wypróżniania, pomimo tego, że rodzice zadbali o odpowiednie badania lekarskie i przyczyny fizjologiczne zostały wykluczone. Zauważa Pani, że synowi pomaga rozluźnienie w ciepłej wodzie - być może są jakieś inne czynniki, które by sprzyjały relaksowi w toalecie? Ważne jest, że Pani syn już potrafi robić kupę, to znaczy, że posiada odpowiednie umiejętności. Może warto przeanalizować, co sprzyjało temu, że kiedyś się udawało? Co było dla syna pomocne? Odpowiedzi na te pytania mogą pomóc w rozwiązaniu. Ta sytuacja faktycznie może być męcząca zarówno dla rodziców, jak i dla dziecka - konsultacja z psychologiem z pewnością pozwoliłaby na uzyskanie odpowiedniej pomocy. Polecam poszukać osoby pracującej metodą Kids' Skills - z doświadczenia swojego i innych specjalistów wiem, że jest skuteczna dla dzieci mających trudności z toaletą. Życzę dalszej wytrwałości i powodzenia.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry,
pewnie nie zaszkodziłaby wizyta u neurologa oraz dietetyka i gastrologa,aby wykluczyć przyczyny medyczne lub ewentualnie dobrać taką dietę,która będzie sprzyjać wypróżnianiu ( zapobiegnie zaparciom).
Pozdrawiam,
Natalia Szymańska

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.