stopy plasko koslawe i koslawosc kolan

7 odpowiedzi
Witam .
Moja coreczka ma stopy plasko koslawe i koslawosc kolan, ma prawie 3 latka od roku nosi buciki ortopedyczne ale nie widac jak narazie duzej zmiany. Chcialam sie dowieziec czy mozna zaczac rechabilitowac dziecko w tym wiku.
Dzień dobry,
Każda wada stóp i kolan wymaga indywidualnej oceny i metody leczenia. Proszę jednak pamiętać, że buty są "czymś biernym" i to jednak mięśnie dziecka powinny pracować i stabilizować kończynę dolną. Jednak aby dokładnie dobrać metodę pomocy dziecku, należy skontaktować się z pediatrą, a później ewentualnie z fizjoterapeutą zajmującym się pracą z dziećmi.
pozdrawiam
Jarosław Stanosz

Tak. Im szybciej tym lepiej ????. Pozdrawiam Przemek
Im wczesniej zacznie sie rehabilitacje tym lepiej
Zapraszam na konsultacje
Witam po zbadaniu dziecka należy ocenić czy wdrożyć rehabilitację czy stymulację dziecka. Pozdrawiam serdecznie.
Witam. Niestety nie mam doswiadczenia w pracy z dziećmi ale fizjoterapia jest to rodzaj stymulacji nie inwazyjnej i nie ma limitu wiekowego należy rozpocząć ją jak najszybszej co daje szanse na uzyskanie zadawalających efektów. Pozdrawiam Cezary
Tak,wczesna interwencja u dziecka zwiększa szanse na szybsze,dłuższe i trwalsze efekty. Rehabilitacja zazwyczaj polega na pracy manualnej, oparta jest o zabawę w której dziecko chętnie uczestniczy, bawi się i uczy. Zapraszamy do Centrum Kore w Swarzędzu, nasi terapeuci mgr Edyta Wdowiak i pani Natalia Gawrych są specjalistami w pracy z dziećmi. Zapraszamy
Dzień dobry,
Tak oczywiście, nawet trzeba, by same zmiany się nie utrwaliły. Jest tutaj szereg możliwości, które są w stanie poprawić stan nóżek Pani córki.

Przede wszystkim warto spróbować kinesiology tapingu. Prawidłowe oklejenie nogi, może w dużej mierze zadziałać korygująco (myślę, że za pierwszym razem może to zrobić specjalista, a później Pani sama byłaby w stanie to wykonywać w warunkach domowych). Jest to dosyć prosta metoda, ale bardzo skuteczna - taśmy z reguły wytrzymują do tygodnia, przez cały czas pełniąc swoją funkcję.

Oprócz tego zajęcia na basenie, ćwiczenia na dużej piłce, chodzenie po nierównym podłożu..wszystko w ramach zabawy, bardzo dużo możliwości :)

A czy próbowała Pani zakładać codziennie na jakiś czas buty zamieniając lewy na prawy? ;) to też prosta, a skuteczna metoda!

Powodzenia, trzymam kciuki za owocne ćwiczenia! W razie dalszych pytań i wątpliwości proszę śmiało pisać

www. PhysioArt.pl

pozdrawiam serdecznie
Przemysław Jeziorski