Skuteczność pigułek antykoncepcyjnych przy zażywaniu Urofuraginy

8 odpowiedzi
Właśnie kończę moje pierwsze opakowanie pigułek 'Vibin mini'. Niestety dość często pojawia się u mnie zapalenia pęcherza . Stąd moje pytanie - czy przyjmowanie leków typu 'Urofuragina', 'Neofuragina' może obniżyć skuteczność antykoncepcji? Czy po ich przyjęciu należy stosować dodatkowe metody antykoncepcji - prezerwatywy?
Stosowanie uroseptyków nie wpływa na skuteczność antykoncepcji, nie trzeba stosować żadnych dodatkowych metod. Pozdrawiam

te leki nie powinny obniżać skuteczności antykoncepcji
Witam,
W większości specyfikacji leków antykoncepcyjnych dwuskładnikowych takich jak vibin mini nie wyszczególniono takich interakcji więc nie trzeba stosować dodatkowego zabezpieczenia.
z poważaniem
Tomasz Łabiak
Szanowna Pani 1. każda tabletka antykoncepcyjna / vibin też daje gęstszą i bardziej lepką wydzielinę w pochwie - za sprawą gestagenu/ 2."łapane" są bakterie 3. technika seksualna polegająca na pocieraniu prąciem cewki moczowej wprowadza wydzielinę do cewki moczowej a stąd następuje migracja do pęcherza moczowego / o ile spełnia Pani warunki zakażonego pęcherza? / 3. zmiana pozycji seksualnej 4. usg cewki moczowej w celu wykluczenia zachyłków cewki moczowej 5. technika masażu cewki moczowej - tę niestety trzeba pokazać 6. leki nie sa potrzebne - zlikwidować przyczynę -pozdrawiam serdecznie artur mazur kalisz
oczywiście że tak
Stosowanie niektórych leków w trakcie doustnej antykoncepcji faktycznie może osłabiać działanie antykoncepcji . Furagin czy urofuragina do nich nie należy . Obawiam się jednak określenia ,, typu urofuraginy '' ... to może być wszystko . I dobre i złe . Ostrożnie Z lekami ! Pozdrawiam !
Podwójne nie, pozdrawiam
Nie znalazłem żadnych danych wskazujących na interakcję i osłabienie działania doustnych tabletek antykoncepcyjnych (w tym vibinu) przy zażywaniu preparatów furaginy. Wynika to z tego, że furagina wydalana jest z organizmu w ogromnej większości przez nerki a nie wątrobę. W związku z czym nie widzę potrzeby dodatkowego zabezpieczania się podczas stosowania urofuraginy. Pozdrawiam serdecznie.