Skóra trądzikową

18 odpowiedzi
Witam, chciałabym poprawić wygląd mojej skory w okolicach plecy, ręce, brzuch, uda, pośladki. Posiadam w tych miejscach pojedyncze blizny po pryszczach. Cały czas walczę z trądzikiem w tych miejscach stad pojawiają się kolejne pryszcze. Próbowałam zabiegu kwasami, jednak bez większego efektu. Zamierzam również podjąć leczenie dermatologiczne, jednak w międzyczasie chciałabym wykonać jakiś zabieg wygładzający, spłycający krosty i blizny po nich. Jaki zabieg będzie najlepszy, aby nie pogorszyć stanu skory.
Dzień dobry. Najpierw proponuję wyleczyć trądzik. Aktywny proces zapalny lub ropny, jak w trądziku pospolitym jest przeciwwskazaniem do inwazyjnych zabiegów. Nierówności i blizny można wygładzać dermabrazją i metodami niechirurgicznym. Wygładzanie blizn dojrzałych będzie miało sens rok po wyleczeniu procesu zapalnego.

Proszę skonsultować się z lekarzem pracującym z laserem. Ja niestety mam inny zakres usług medycyny estetycznej. Życzę powodzenia.
Zamierza więc Pani załatać dziury w drodze zamiast podejść do radykalnego remontu całej jezdni i odkładając go na bliżej nieokreśloną przyszłość... :)
Kolejność jest niewłaściwa, poświęci Pani czas i pierniądze na leczenie czegoś co i tak bedzie ciągle nawracało. Proszę zacząć od wizyty u doświadczonego lekarza dermatologa w celu definitywnego wyleczenia trądziku. Dopiero po 6 miesiącach od zakończenia leczenia można myśleć o podjęciu się redukcji obecnych blizn. Stosując teraz jakiekolwiek zabiegi u kosmetyczek czy w gabinetach lekarskich mające zredukować blizy szkodzi sobie Pani jeszcze bardziej. Proszę się nie speiszyć w usuwaniu blizn a pośpiech ważny jest w podjęciu decyzji o właściwym leczeniu u lekarza. Z kazdym tygodniem, miesiącem i rokiem zwłoki będzie Pani miała jeszcze więcej blizn i kłopotów z ich usunięciem.
Witam! Najpierw leczenie aktywnych zmian, potem likwidacja przebarwień. To jest prawidłowa kolejność. Pozdrawiam
Witam,
najlepszym zabiegiem na blizny potrądzikowe jest laser frakcyjny. Nie możemy go jednak wykonać dopóki nie wyleczy Pani stanu zapalnego. W przeciwnym razie grozi to rozsianiem ognisk zapalnych. Konieczne jest najpierw leczenie dermatologiczne, w trakcie którego można poddać sie zabiegowi Acnelan jako terapii wspierajacej. O tym powinien jednak zdecydować dermatolog. Pozdrawiam
W pierwszej kolejności trzeba wyleczyć trądzik ponieważ nie powinno sie stosować zabiegów estetycznych gdy występują zmiany zapalne. Proszę umówic się do dermatologa. Z opisu wnioskuję, że prawdopodobnie wymaga Pani przeleczenia tradziku pochodnymi witaminy A . Ale ostatecznie to dermatolog po zbadaniu aktualnego stanu skóry powinien zalecić terapię.
Dzień dobry, jeśli występujà w tych wymienionych przez Panià okolicach miejsca z aktywnym tràdzikiem to ilość zabiegòw jest ograniczona-polecam stężony kwas glikolowy lub salicylowy i oczyszczanie. Po zaleczeniu na blizny bardzo skuteczny jest laser frakcyjny. Pozdrawiam
Witam. Sposobów poprawy estetyki, redukcji blizn jest kilka. W zależności od tego czy blizna jest wklęsła, płaska czy wypukła, twarda czy miękka, blada czy różowa, możemy zastosować piling laserowy, naświetlanie frakcjonowne, biostymulację laserową, można też zamykać naczynia krwionośne zaopatrujące bliznę. Do każdego z tych zabiegów wykorzystujemy inny rodzaj lasera. Dobór optymalnej metody ustalany jest podczas konsultacji.
Dzień dobry. W leczeniu blizn, w tym potrądzikowych z wyboru stosujemy laser frakcyjny, ablacyjny CO2, ew. łącznie z metodami skojarzonymi. Terapię stosuje się w serii kilku zabiegów co 6-8 tygodni. Zabiegi wykonuje się w fazie remisji trądziku. Możliwe jest łagodzenie zmian ostrych laserem diodowym, IPL+RF (E-Light), leczeniem farmakologicznym- niektóre leki mają działanie światłouczulające, co wiążę się z koniecznością zachowania odstępów czasowych od leczenia laserowego. Powikłania laseroterapii frakcyjnej są bardzo rzadkie.
Pozdrawiam
Dzień dobry, dziekuje za pytanie. Żeby odpowiednio dobrać zabieg do problemu warto przyjsc na bezpłatna konsultacje. Mogę zbadać skórę, ocenić stan miejscowy. Korzystała Pani w przeszłości z tzw. "kwasów" - pytanie jaki to był preparat, w jakim schemacie była terapia- czy seria czy jednorazowy zabieg? Dobre efekty obserwuje się np.po pixel peel, głębokie wypełnia się kwasem hialuronowym. Metod jest kilka, ale żeby dobrać odpowiednią - musiałabym Panią zobaczyć. Pozdrawiam i zapraszam na konsultację.
Witam ja zapraszam na konsultacje - moge wykonać naprawdę skuteczne zabiegi, już po jednym zabiegu będ ą widoczne pozytywne rezultaty. Ja proponuje sprawdone i uznane w najlepszych klinikach na świecie Mikrodermabrazja Pristine, USA, Izrael i kwasy medyczne - Azelainowy - Simildiet, Hiszpania.
Efekty terapii przy w/w dolegliwościach z wykonywaniem moich zaleceń co do diety i zabiegów przyjdą natychmiast.
Serdecznie zapraszam
Witam,
trudno ocenić kondycje Pani skóry bez konsultacji na żywo, ale jeśli nadal pojawiają się nowe wypryski najlepiej zacząć od leczenia dermatologicznego a później można usunąć blizny laserem bądź urządzeniem PLEXR. Oczywiście zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Godny
Przede wszystkim sugeruję odwiedzić dermatologa i skutecznie przeleczyć trądzik. Bliznami potrądzikowymi najlepiej zająć się wtedy, gdy już proces nie będzie aktywny. Jest wiele zabiegów, które będziemy moglizastosować - m.in. laser frakcyjny CO2, mezoterapię mikroigłową (Dermapen), peeling TCA (Easy TCA Pain Control), zabieg PixelPeel (połączenie mikronakłuwania z peelingiem TCA) czy osocze bogatopłytkowe. W przyopadku aktywnych zmian z zabiegami tymi warto się jest jednak wstrzymać do czasu ich wyleczenia.
Najlepiej jakby przyjrzał się Pani skórze lekarz dermatolog. Może Pani próbować złuszczać naskórek w tych miejscach przy pomocy dobrego peelingu pod okiem doświadczonego kosmetologa. Np. z kwasem salicylowym, kwasem migdałowym. Wybór jest duży.
Zmniany sà rozległe i w dodatku ciàgle tràdzik jest w fazie aktywnej . Kompleksowe leczenie dermatologiczne i hormonalne jaj nsjbardziej wskazane . Doraźnie można oomyśleć o punktoeo działającej technologii PLEXR
Witam, zdecydowanie jest to mozliwe jesli nie ma ostrych stanow zaplanych- polecam peeling (odpowiednio dobrany do Pani/Pana skory) czy laser. Zapewne nalezy przyjrzec sie Panskim hormonom ale i stylowi zycia- diecie, przyjmowanym suplementom,itd. Mozliwe ze bedzie konieczne przepisanie lekow albo podanie do blizn lekow, ktore je rozluznia i zaczna pracowac przed laserem czy peelingiem. Zapraszam do konsultacji.
Witam. Myśle ze w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie leczenie laserowe, jednak dopiero po prawidłowym leczeniu dermatologicznym. Najbardziej polecałabym kuracje retinoidami miejscowymi które zadziałają na trądzik w sposób długofalowy i dopiero potem wykonanie zabiegów laserowych. Pozdrawiam
Proponuję Dermapen