Skąd mieć pewność, że jemu jeszcze zależy?

1 odpowiedzi
Jestem w związku od 7 lat, od 5 mieszkamy razem. Od dłuższego czasu czuję, że mój partner już mnie nie kocha i nie zależy mu na mnie. Nie wspiera mnie, nawet gdy mówię mu o tym wprost, nie reaguje,gdy jestem smutna, płaczę nocami, jest totalnie znieczulony, mam wrażenie, że jest ze mną tylko z przyzwyczajenia, wszystko go we mnie drażni, krzyczy na mnie zamiast mówić, choć gdy go spytam twierdzi, że mnie kocha. Miłość to dla mnie wspólne życie,ot tak każdego dnia, nie od wielkiego dzwonu, wspieranie się, troska o siebie nawzajem, martwienie się o drugą osobę, chęć uszczęśliwiania tej osoby. Ja na co dzień nie dostaję i nie widzę nic z tych rzeczy. Czuję się nieważna, niepotrzebna, mój partner nie liczy się z moim zdaniem, zachowuje się w różnych sytuacjach bardzo egoistycznie, choć cały czas twierdzi, że mnie kocha. Boję się, że tak naprawdę jemu po prostu wygodnie się ze mną mieszka i dlatego nie chce zmieniać tej sytuacji, choć tak naprawdę to mam zupełny mętlik w głowie i nie wiem już, co mam robić :(
W tytule wiadomości zadała Pani bardzo konkretne pytanie, na które nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wynika to z tego, że trudno cokolwiek powiedzieć nie znając perspektywy drugiej strony. Zachęcałabym do skorzystania z psychoterapii dla par, na której będziecie mogli Państwo porozmawiać o swoich potrzebach i komunikacji oraz przyjrzeć się temu co Państwa dzieli w celu znalezienia konstruktywnego rozwiązania. Może się wydarzyć też tak, że oczekiwania będą zbyt rozbieżne, abyście mogli Państwo dalej budować satysfakcjonujący związek.

Zachęcałabym Panią do porozmawiania z partnerem o tym, jak się Pani czuje w obecnej sytuacji oraz o przyszłości związku w obecnym jego funkcjonowaniu. Bardzo ważne jest to, aby rozmowa przebiegła w spokojnej atmosferze, bez wzajemnego obwiniania. Aby każdy z Państwa miał szanse wypowiedzieć się, można zastosować metodę Prawa Głosu. Polega to na tym, że ustawia się zegarek/budzik/czasomierz odmierzający np. 5 minut podczas których mówi tylko ta osoba, która obecnie ma prawo głosu. Wspomniana metoda pozwala na powiedzenie tego, co ma się do powiedzenia bez przerywania.