Sądzę że mam problem ze sb jakiś czas temu chciałem popełnić samobójstwo i wciąż mam takie myśli

21 odpowiedzi
Sądzę że mam problem ze sb jakiś czas temu chciałem popełnić samobójstwo i wciąż mam takie myśli
Przy utrzymujących się myślach samobójczych konieczna jest konsultacja z lekarzem psychiatrą. Bardzo zachęcam do wizyty u lekarza psychiatry.

Proszę udać się na konsultację do lekarza psychiatry. Utrzymujące się myśli samobójcze wymagają podjęcia działań terapeutycznych oraz pomocy farmakologicznej. Pozdrawiam
Dzień dobry, w przypadku myśli i prób samobójczych należy jak najszybciej udać się po specjalistyczną pomoc. W pierwszym etapie proponuję wizytę u lekarza psychiatry, który dobierze najbardziej odpowiednią farmakoterapię a następnie sugeruję rozważyć psychoterapię.

pozdrawiam
Anna Jerzak/Psychonomia.pl
Witam
Proszę się zgłosić do psychiatry.
Przede wszystkim proszę zgłosić się na konsultację do psychiatry. Jak najszybciej. Można też zgłosić się do najbliższego ośrodka interwencji kryzysowej lub przynajmniej zadzwonić na telefon zaufania. W tych miejscach znajdą sie specjaliści, którzy mogą dać wsparcie, pomogą znaleć odpowiednie miejsce, w którym zostanie Pan/Pani zaopiekowana. Pozdrawiam Anieszka Schab
Dzień dobry, może Pan zgłosić się po pomoc do lekarza psychiatry, a w dłuższej perspektywie do psychoterapeuty. W przypadku kryzysu może Pan skorzystać z pomocy doraźnej dzwoniąc do Ośrodka Interwencji Kryzysowej - numery znajdzie Pan na stronie internetowej. Gdyby zagrożenie Pana życia nasiliło się proszę jak najszybciej zgłosić się do najbliższego szpitala psychiatrycznego. Pozdrawiam Pana. Katarzyna Zalewska
Witam. Proszę zgłosić się jak najszybciej do lekarza psychiatry albo do szpitala. Można również skorzystać z pomocy ośrodka interwencji kryzysowej. Myśli i planów samobójczych nie można bagatelizować. Pozdrawiam, Aleksandra Judejko
Proszę jak najszybciej zgłosić się do psychiatry lub do szpitala. Jeśli myśli samobójcze są nasilone to niezwłocznie trzeba zgłosić się po pomoc. W dalszej perspektywie wskazana jest również psychoterapia. Pozdrawiam i gorąco zachęcam do skorzystania z pomocy.
Proszę zgłosić się jak najszybciej do specjalisty.
Przyczyny Pana trudności mogą być bardzo różne. Proszę nie zwlekać, zatroszczyć się o siebie i skorzystać z pomocy np PZP gdzie psycholog lub lekarz dokładnie przyjrzy się Pana obecnej sytuacji i udzieli adekwatnego wsparcia; poinstruuje co do dalszej pracy z problemem.
Dobry wieczór
Zwykle take myśli są bardzo przykre i trudne do udźwignięcia dla osoby, która je przeżywa ... Może do/brze byłoby zasięgnąć porady lekarza psychiatry ?
Pozdrawiam
Dobry wieczór.
Występowanie myśli lub planów samobójczych zawsze należy PILNIE skonsultować z lekarzem psychiatrą. Traktuje się je bowiem jako bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pacjenta. Proponuję zatem udać się jak najszybciej do najbliższej Pana miejsca zamieszkania Poradni Zdrowia Psychicznego (nie trzeba mieć skierowania). Lekarz zada Panu trochę pytań, prawdopodobnie wprowadzi także niezbędne leczenie. Ponadto myślę, że istotne byłoby podjęcie przez Pana psychoterapii. Proszę nie zwlekać i zaopiekować się sobą.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam Pana! Z tego co Pan pisze, sytuacja jest poważna i wymaga interwencji. Pilnie potrzebuje Pan pomocy. W tym celu proszę się zgłosić na najbliższy SOR tak szybko, jak to możliwe.
Życzę powodzenia.
Dzień dobry. Myśli samobójcze stanowią zagrożenie życia, więc cieszę się, że postanowił Pan szukać pomocy. Realne zabezpieczenie Pana nie jest możliwe przez ten portal, więc bardzo proszę umówić się na wizytę u lekarza psychiatry w trybie pilnym. Warto zadbać też o wsparcie w najbliższym otoczeniu. Polecam ponadto rozważenie kwestii psychoterapii.
Witam,
w takiej sytuacji koniecznie powinien Pan znajdować się pod opieką psychologa. Możliwe, że psycholog zaleci także konsultację u lekarza psychiatry. Myśli samobójczych nie należy lekceważyć, tym bardziej, że podjął Pan już kiedyś taką próbę. Ze względu na własne bezpieczeństwo proszę poszukać fachowej pomocy.
Pozdrawiam serdecznie, Emilia Szymanowicz
Witam serdecznie, zachęcam do konsultacji z lekarzem psychiatra w celu rozpoczecia farmakoterapii i jednocześnie rozpoczęcia terapii indywidualnej u psychologa / psychoterapeuty.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry
Bardzo prosze udać się na konsultacje psychologiczna, myśli samobójcze stanowią o zahwianej pewność i siebie i poczuciu bezpieczeństwa i wiary we własne sily. Aby odzyskać rownowage psychiczna niezbędna będzie psychoterapia o być może farmakoterapia.
Pozdrawiam
Magdalena Kaczmarczyk
Jesli sa obecne mysli samobojcze to trzeba odrazu ingerowac poniewaz jest to signal wysylany przez mozg ze zostal osiagniety wlasny limit. Czasem zdarza sie ze tzw gromadzimy w sobie cala mase emocji/odczuc i nie usuwamy ich z naszego systemu. To oznacza ze sama rozmowa z teraputa moze pomoc, poniewaz zrozumienie wlasnych odczuc to rowniez sposob na wyrzucenie negatywnych mysli i odczuc z systemu.
Pojawienie się myśli samobójczych to sygnał, który oznacza, że coś się dzieje z czym nie do końca sobie radzimy. Niezależnie czy myśli występują epizodycznie czy się utrzymują już dłuższy czas - warto to skonsultować ze specjalistą.

W sytuacji, którą Pan pokrótce opisał najlepiej udać się do lekarza-psychiatry, aby skonsultować możliwość wprowadzenia farmakoterapii. Następnie przemyśleć rozpoczęcie terapii indywidualnej u wybranego specjalisty (psychologa lub psychoterapeuty) - wszystko zależy od przypadku i indywidualnych Pana potrzeb.

Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry, w Pana sytuacji sugeruję skorzystanie z pomocy lekarza psychiatry, tym bardziej, że podejmował Pan już w przeszłości próbę samobójczą i z uwagi na utrzymujące aktualnie myśli samobójcze. Zalecam również podjęcie psychoterapii własnej. Pozdrawiam.
W przypadku myśli samobójczych proszę koniecznie skonsultować się z lekarzem psychiatrą.
pozdrawiam,
Agnieszka Musiel