rozrywający ból kolana

4 odpowiedzi
Chciałabym zapytać o przyczynę bólu w kolanie i nad kolanem. Ten ból przypomina uczucie zakwasu, który towarzyszy mi ponad miesiąc. Wcześniej nasilał się tylko podczas napięcia przedmiesiączkowego i w trakcie okresu. Obecnie, ból jest nie do wytrzymania przy próbie ukucnięcia, zgięcia kolana- jakby brakowało mi mięśni nad kolanem i rozrywałyby się. Dodam, że od lat walczę z bólem kolan, przyjmowałam rok temu zastrzyki Biolevox- poprawa była widoczna, ale ból nie ustąpił całkiem. Ćwiczyłam ale teraz musiałam przestać z powodu bólu. Co robić?
Szanowna Pani,
przede wszystkim trzeba zdiagnozować przyczynę Pani dolegliwości. Dopiero następnym krokiem będzie ustalenie postępowania. Zapraszam na konsultację.
Z poważaniem,
Marcin Milczarek

bez zbadania pacjenta trudno określić przyczynę bólu, sądząc po stosowaniu kwasu hialuronowego prawdopodobnie rozpoznana była chondromalacja. Warto zrobić badanie USG stawu celem oceny chrząstki podrzepkowej a także ustawienia rzepki tj. niskie/wysokie i wtedy dobranie właściwej rehabilitacji/ćwiczeń
Prawdopodobną przyczyną bólu w tym przypadku wydaje się być patologia stawu rzepkowo-udowego. Chondromalacja lub zespół bocznego przyparcia rzepki . Podstawą jest tutaj dokładne badanie klinicznie oraz USG. W razie trudności diagnostycznych do rozważenia MRI.
Być może jest wysięk w stawie, proszę skontaktować się osobiście z Ortopedą