Rozregulowana praca jelit i żołądka po złym odżywianiu i stosowaniu leków.

9 odpowiedzi
Moja mama miała przepuklinę kręgosłupa i długo leżała w łóżku zanim ją zoperowali. Mało jadła, zażywala leki przeciwbólowe i leżała. Po operacji ból kręgosłupa przeszedł, ale ona nie ma sił wstać i normalnie funkcjonować. Wszystko co zje od razu z niej "wylatuje". Błędne koło się zatacza, bo nie jedząc nic , nie ma sił. Proszę o poradę co mam podawać mamie, aby uregulować pracę jelit i żołądka.
Dzień dobry. Myślę, że u Pani mamy nastąpiła zmiana mikrobiomu jelit (flory bakteryjnej), dlatego na pierwszym miejscu trzeba zastosować probiotyki, aby odbudować prawidłową florębakteryjną. Dieta powinna być lekko strawna, potrawy tylko gotowane - warzywa i owoce też. Więcej informacji mogłabym udzielić po dokładnym wywiadzie żywieniowym.
Warto też zasięgnąć porady lekarza gastrologa lub gastroenterologa. Możliwe, że wyściółka żołądka jest uszkodzona przez leki.
Może Pani zastosować żywienie Nutridrinkami, które można kupić w aptece.
Pozdrawiam
Katarzyna Haczkiewicz

Jeżeli mama długo leżała, mogło dość do zaników i osłabienia mięśni. Rzeczywiście dobre odżywienie jest bardzo ważne w jej rekonwalescencji. Mam zbyt mało danych o mamie ( Wiek, choroby współistniejące itd,) , ale na pewno powinna być na diecie lekkostrawnej, wysokobiałkowej, o odpowiedniej ilości kalorii. Ważna też jest rehabilitacja.
Witam serdecznie, abym mogła udzielić pomocy potrzebowałabym przeprowadzić pełny wywiad dietetyczny, przeanalizować wyniki badań oraz ocenić stan odżywienia Pani Mamy.
Zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
MBellwon
Witam serdecznie,

Trudno jest ocenić stan pacjenta nie mając wglądu w historię choroby, zażywane leki itp. Idealnym rozwiązaniem byłoby zapisanie co mama je (nawet jeśli są to bardzo małe ilości) i wówczas można się do tego w odpowiedni sposób odnieść. Warto byłoby ustalić podłoże biegunek. To będzie klucz do ustalenia odpowiedniej diety.

Pozdrawiam
Monika Papuga-Sobczak
Zapraszam do kontaktu tel lub najlepiej wizyty w gabinecie..
Witam, trzeba reagować szybko z rehabilitacją i zobaczyć (ocenić) co właściwie jest powodem tego, że nie ma sił. Proszę spróbował narazie nuri drinki, ale prosiłbym o telefon w tej sprawie! Ponieważ jak pacjent zalęgnie w łóżku to będzie kłopot.
Taki stan wymaga dłuższego wywiadu i celowanej terapii w kierunku regeneracji jelit i nie tylko. Zapraszam na konsultacje lub proszę o telefon pięćset sześć, zero sześć sześć, siedem dwa dwa.
Sugeruję zacząć od zaparzonego wrzącą wodą mielonego siemienia lnianego. Dobrze powinny być również tolerowane gotowane kasze: jaglana, jęczmienna, komosa ryżowa, bulgur oraz ryż.
Witam, proponuję wprowadzać bardzo delikatne posiłki -lekkostrawne (można zacząć od kleików na wodzie) i powoli rozszerzać dietę. Koniecznie należy zadbać o podawanie dobrych probiotyków.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.